Żyrafa u fotografa

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
żyrafa, Kern, wiersze, zwierzęta
Galahad

Wiersze dla dzieci wydane po raz pierwszy w 1961 nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, pięknie zobrazowane graficznie przez Kazimierza Mikulskiego. Spis wierszy: Żyrafa u fotografa, Wkoło Łodzi bocian chodzi, Tomasz Trot, Igła, Pałac króla Pippina, Śnieg, Idą sobie trzy miednice drogą, Prośba, Nosorożec w dorożce, Panie wietrze, Cień, Dwa jeże, Wąż, Czary, mary, Piłka, Na kanapie, Ambroży,...

Spis wierszy: Żyrafa u fotografa, Wkoło Łodzi bocian chodzi, Tomasz Trot, Igła, Pałac króla Pippina, Śnieg, Idą sobie trzy miednice drogą, Prośba, Nosorożec w dorożce, Panie wietrze, Cień, Dwa jeże, Wąż, Czary, mary, Piłka, Na kanapie, Ambroży, Wąsy, Panie kocie, Był sobie niedźwiedź, Kakao,Dziwna zwrotka.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1961

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Moja naj, naj, najukochańsza książka z dzieciństwa. Męczona co wieczór przez kilka dobrych lat. Czytana mi i w końcu czytana przeze mnie. Fantastyczna, zabawna. Obrazy powstające w głowie kilkulatka zostały w niej na kolejnych 30 lat!