Filozofia nieświadomego

Wydawnictwo: Instytut Filozofii i Socjologii PAN
Philosophie des Unbewussten
filozofia i etyka
Delur

Prezentowana praca , której pierwsze wydanie ukazało się w 1869 roku, wywołała niesłychanie szerokie zainteresowanie. Sam Hartmann traktował „filozofię nieświadomego” jako zwieńczenie całego dotychczasowego rozwoju filozofii. Współcześni doszukiwali się w jego filozofii głownie wpływy Hegla i Schopenhauera. Zainteresowanie i wpływ filozofii Hartmana łączy się jednak z uchwyceniem przez niego pewnych niepokojów jego właśnie czasu.

źródło opisu: Instytut Filozofii i Socjologii polskiej Akademii Nau

źródło okładki: Instytut Filozofii i Socjologii polskiej Akademii Nau