Eucharystia nasze uświęcenie

Tłumaczenie: Andrzej Zębik
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
L'Eucaristia nostra sanctificazione : il mistero della cena
83-7257-143-0
Eucharystia
religia
Czytam

Dzięki Eucharystii nie ma nikogo, kto by żył niepotrzebnie na świecie. Nikt nie może powiedzieć: Komu potrzebne jest moje życie? Po co żyję na świecie? Istniejesz na świecie dla bardziej wzniosłego celu, niż mógłbyś to sobie wyobrazić. Istniejesz po to, by być żywą ofiarą, by razem z Jezusem być ecuharystią. Jeśli Kościół jest zaczynem świata, to Eucharystia jest zaczynem Kościoła....

Jeśli Kościół jest zaczynem świata, to Eucharystia jest zaczynem Kościoła. Eucharystia buduje Kościół, czyli przemienia go w Chrystusa w różny sposób, w różnych momentach: poprzez konsekrację, poprzez komunię, poprzez kontemplację i poprzez naśladowanie.

źródło opisu: http://e-serafin.pl

źródło okładki: zdjęcie własne

Rumcajss | 2017-05-08
Przeczytana: 2001 rok

Super książka. Sama prawda.

Kasia | 2016-02-04
Przeczytana: maj 2015