Modlić się w Duchu i prawdzie. Modlitwa według Biblii

978-83-62579-04-4
religia, Biblia, modlitwa
religia
Czytam

Biblia przytacza wiele modlitw, opowiada o modlących się ludziach i uczy modlitwy. Jej oryginalność polega jednak nie na modlitwach, jakie nam podsuwa, ale na byciu żywym świadectwem tego, „jak” i „dlaczego” należy się modlić. Można powiedzieć, że cała Biblia zrodziła się z modlitwy. Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami (Rz 8, 26).

Książka Modlić się w Duchu i prawdzie podejmuje kwestię tego, „jak” i „dlaczego” należy się modlić według Biblii, prowadząc czytelnika do najważniejszego „miejsca” relacji między człowiekiem a Bogiem: do Ducha Świętego. Odsłania także rzeczywistość bezpośredniego doświadczenia tego Ducha, który woła w nas Abba, stając się głosem najbardziej autentycznej modlitwy jako wyrazu naszego bycia „synami w Synu”.

źródło opisu: http://homodei.com.pl

źródło okładki: zdjęcie własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!