Tau. Znaczenie i duchowość

Tłumaczenie: Kalina Kreczko
Wydawnictwo: Serafin
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Tau : un segno, una spiritualità
978-83-60512-51-7
tau, religia, duchowość
religia
Czytam

W ostatnich latach obserwujemy zjawisko rozpowszechniania się krzyża Tau. Wystrugany w najprostszy sposób z drewna i zawieszony na zwyczajnym sznureczku, albo wykonany według mniej lub bardziej stylizowanego wzoru. Często stanowi pamiątkę po pobycie w Asyżu. Nie każdy noszący „taukę” wie, że symbol obecnie kojarzony jednoznacznie ze św. Franciszkiem jest literą należącą zarówno do alfabetu hebrajskiego, jak i greckiego, a zatem wspólną dwóm językom Biblii.

Książka objaśnia dlaczego Franciszek był związany z tym starożytnym symbolem tak bardzo, że sygnował nim listy, skąd wzięło się to przywiązanie, co dla niego oznaczał krzyż Tau i czy ma on związek ze stygmatami. Pomaga również zrozumieć skąd pochodzi symbolika tego znaku, jakie ma znaczenie w Biblii i tradycji chrześcijańskiej, co na ten temat mówił św. Hieronim, a co św. Augustyn.
Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich, którym w jakikolwiek sposób bliska jest osoba Franciszka oraz jego ziemskie i duchowe przeżycia, szczególnie dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Młodzieży Franciszkańskiej.

źródło opisu: http://e-serafin.pl

źródło okładki: zdjęcie własne

Mateusz | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Mnie nie zachwyciła ta książka.

| 2016-07-19
anitta | 2013-12-17