Martwy wróg

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Cykl: Sookie Stackhouse (tom 11)
Wydawnictwo: Mag
Dead Reckoning
wampiry, Sookie, Stackhouse
Mitis

Sookie Stackhouse przyciąga kłopoty jak magnes. Nic więc dziwnego, że pewnego dnia widzi, jak ktoś podpala bar Merlotte’a, w którym pracuje. Wszyscy myślą, że winni są miejscowi przeciwnicy zmiennokształtnych, ale Sookie podejrzewa kogoś innego. Jakby tego było mało, jej kochanek Eric Northman i jego „dziecko” Pam coś knują. Za wszelką cenę starają się nie dopuścić Sookie do tajemnicy, którą...

że winni są miejscowi przeciwnicy zmiennokształtnych, ale Sookie podejrzewa kogoś innego. Jakby tego było mało, jej kochanek Eric Northman i jego „dziecko” Pam coś knują. Za wszelką cenę starają się nie dopuścić Sookie do tajemnicy, którą ona chce koniecznie poznać. W końcu jednak dowiaduje się, że prawda jest bardziej niebezpieczna niż mogłaby
przypuszczać.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2012

źródło okładki: http://www.mag.com.pl/ksiazka-1,82,1145--0-0-Martwy_wróg.html

Paulina | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Sookie bierze się wreszcie za porządkowanie swojego strychu. Stare graty ze strychu zostają przejrzane i sprzedane. Bar Sama zostaje podpalony. Okazuje się, że stoi za tym najgorszy wróg Sookie. Sookie udaje się do baru swojego kuzyna, Claude'a. Chce się dowiedzieć, dlaczego czuje się bardziej wróżką. Sookie wraz z Ericiem odwiedza także nowo otwarty bar założony przez Victora, któremu Eric jest winien lojalność. Sookie odnajduje w jednym ze starych zabytków po przodkach wiadomość od swojej zmarłej babci oraz tajemniczy talizman. Sookie zostaje zaatakowana, a jej chłopak Eric ma nowinę dla Sookie związaną z jego przyszłością. Eric ze "swoimi" wampirami zabija Victora. Zamordowana zostaje także Sandra Pelt, która stoi za podpaleniem baru Sama oraz wielu innych okropnych rzeczy, które przytrafiły się ostatnio Sookie. Dzieje się w książce naprawdę dużo. Każdy kolejny tom odkrywa jakąś tajemnicę rodzinną Sookie. Aż strach czytać dalej. Polecam!

Cezar Kolcz | 2019-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2019

Jak dla mnie cienko. Za dużo polityki, za mało wątków miłosnych. Same rozwiązywanie sporów jest nudne i zawsze przewidywalne.
Rozkminianie Sookie co zrobić ze swoją "złotą rybką" było fajne dopóki nie zaczynała kombinować z życzeniami dla obcych osób - jakby sama nie miała problemów do rozwiązania.
Z postaciami, mimo iż to 11 tom nie zżyłem się. Czemu więc czytam tą serię? Trudno powiedzieć.

Beata | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Po kilku latach zdecydowałam się wrócić do lubianej kiedyś serii. Przeczytałam z niejaką przyjemnością, ale irytowała mnie Sookie, która niby wydoroślała, ale nadal była bardzo naiwna. No i cholerna z niej hipokrytka. Stanowczo, jak dla mnie, zbyt amerykańska... taka blondi panienka z południa Stanów... to wypada, to nie... Co w pierwszych tomach było pociągające, teraz stało się irytujące... Krąży w brutalnym świecie pełnym wampirów, zmiennokształtnych, wróży, elfów i demonów i zachowuje się jak Scarlet O`Hara. Nie te czasy, nie ten świat...
Eric i Pam jak zawsze rewelacyjni - są sobą.
Wiele informacji na temat przeszłości Sookie i jej daru.

DB_Foryś | 2019-01-03

Świetna historia o barmance żyjącej w świecie wampirów, zmiennokształtnych czy różnych "łaków". Do przeczytania zachęcił mnie oczywiście serial "Czyta Krew" i wsiąkłam na tyle, że przeczytałam wszystkie części :)
Polecam!

Habiel | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Bardzo szybko czyta się przygody Sookie. Pełne przemocy, krwi i problemów, które dosłownie pojawiają się jeden za drugim. Tym razem nadal jesteśmy świadkami gry o władzę w świecie wampirów, ale również Sookie zostaje zaatakowana tam, gdzie do teraz czuła się bezpiecznie.
Ogólnie książkę pochłonęłam szybko, co świadczyć może o tym, że daje radę. Przyjemnie się ją czyta, chociaż trochę denerwuje mnie już to, iż Sookie jest w centrum nadnaturalnych istot. Mimo to na pewno sięgnę po kolejne części.

książek: 2027
milla | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016

Jedenasty tom serii przygód telepatki z Południa niezbyt zaskakuje. Autorka pozostała wierna swemu stylowi i ponownie wykorzystała sprawdzone motywy i rozwiązania fabularne. Sookie po raz kolejny trafia w samo centrum dramatycznych i niebezpiecznych wydarzeń, a wszystko zaczyna się od próby podpalenia baru Sama Merlotte’a… W miarę rozwoju fabuły robi się oczywiście coraz bardziej niebezpiecznie, problemy mnożą się w zastraszającym tempie.

Nowy przełożony Erica stanowi śmiertelne zagrożenie dla szeryfa i Sookie. Victor robi wszystko, aby sprowokować Northama do ataku i zyskać pretekst do zgładzenia szeryfa. Wiking również ma swoje za uszami, ewidentnie coś ukrywa przed swoją ludzką żoną. Z więzienie wychodzi niezrównoważona zmiennokształtna, która ma stare porachunki z telepatką. Na horyzoncie pojawiają się dawni kochankowie, a starzy znajomi i mieszkający z panną Stackhouse wróżowie skutecznie zniechęcają do siebie bohaterkę swym nieroztropnym zachowaniem.

W fabule „Martwego...

Alip | 2016-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Wciąż zaskakuje siebie, że pomimo iż to już 11 ksiazka, autorka potrafi zrobić coś nieprzewidzianego!

Magdalena | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Jeśli chodzi o przygody Sookie, czytam książki bardzo nie pokolei. Następne postaram się przeczytać od tomu pierwszego. Ale póki co, jestem po lekturze tomu jedynastego.

Sookie - naiwna Sookie. Ona naprawdę jest bardzo naiwną istotką. Choć przy jej umiejętnościach powinna wiedzieć, że drugiemu człowiekowi (czy wampirowi) nie zawsze powinno się ufać. Nawet jeśli zna się jego myśli, to przecież nie zawsze człowiek ma głowie "zabiłem kogoś" czy "pragę Cie zabić". Już nie mówiąc o tym, że źli chyba nie myślą "teraz zrobię ci coś bardzo złego, a ty się będziesz bał"... Ale taka jest Sookie. Naiwna, z umiejętnością czytania w myślach i wpakowania się kłopoty. Cóż, można ją lubić lub nie. I na pewno nie można jej winić, że bycie w towarzystwie wampirów czy wilkołaków albo zmiennokształych. Myśli wampirów nigdy Sookie nie pozna. A inne stworzenia nie mają myśli tak jasnych dla Sookie jak zwykli ludzie.

Więcej:...

Insane | 2015-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

"Martwy Wróg" o wiele bardziej podobał mi się od "Martwego w rodzinie". Mamy akcje. Walka w klubie była bardzo emocjonująca i ten zwrot akcji.... Gdyby wampirzyca naprawdę umarła, na pewno nie sięgnęłabym po kolejną część. Nie no, sięgnęłabym, ale byłabym bardzo urażona.
Poznajemy trochę historii wróżów oraz przeszłość babci Sookie. Co prawda rasa wróżów naprawdę jest dla mnie nie do ogarnięcia, przez te ich wszystkie dziwaczne zwyczaje, ale miło się o nich czyta.
Kolejny kryzys w idealnym związku Erica i Sookie jak najbardziej tak! I te małe spięcia między Pam i Erikiem. Miło się czytało.
Kolejny problem z wrogiem Sookie rozwiązany, wizyta demona zaliczona, trupy się walały... Teraz tylko zażegnać kryzys w małżeństwie i koniec.
Z wielką ciekawością sięgnę po kolejne, ostatnie już, części przygód o pannie Stackhouse.

kolourfulity | 2015-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Książki z tego cyklu mają tę świetną cechę, że są lekkie i przyjemne. Żadnego wysiłku. Więc kiedy miałam ochotę na ten typ lektury wiedziałam po co sięgnąć. Książki z tego gatunku świetnie się do tego nadają. Jednak moim zdaniem czasami autorka mocno przegina z opisywaniem i przypominaniem co się działo poprzednio. Hej! Ja to przecież czytałam >.< Wiem o co chodzi! Nie trzeba mi tłumaczyć... Albo to tylko taka moja nadwrażliwość. Pewnie się *zestarzałam, bo zaczęłam czytać tą serię dość dawno temu i... wtedy mi to nie przeszkadzało? Mimo to lektura jest odpowiednia do tzw. "odmużdżenia" ;D Przygody mi się podobają, chociaż są czasami przerysowane
- Ej! Nie narzekaj tyle... Jak się nie podoba to nie czytaj.
- Kiedy mi się właśnie podoba... ;D

W każdym razie polecam. :)
Chwila relaxu jak najbardziej wskazana!

PS Strasznie polubiłam dwóch wróżów! Są świetni! ;D

POLECAM