Holandia, podróże, dzieci
Rever

Holandia jest prawdziwym fenomenem. Ten niewielki kraj dał światu wielkie malarstwo, mikroskop, gin, węża strażackiego a także pokazał, że do powiększenia terytorium nie trzeba podbijać ziem sąsiadów. Opowiemy co ma turban do tulipana, dlaczego marchewka zawdzięcza kolor holenderskim królom i do czego służą wiatraki. Dowiemy się też jak na co dzień mieszka się w skansenie (co być może zainspirowało twórców „Big Brothera”), skąd wzięła się miłość do rowerów oraz co zrobić, by zostać idealną żoną (i matką wystarczająco dobrą).

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Eljot | 2019-06-09
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Dosyć przyjemna książeczka, przez którą przejdziesz jak burza w zaledwie jeden wieczór. Napisałam książeczka nie przez przypadek. Mogłabym ją nazwać również broszurką, bo formatem i objętością stron jest do niej zbliżona, jednakże zabrzmiałoby to zbyt mało poważnie. Sporo się dowiemy ciekawych rzeczy na temat państwa Niderlandów, które przydadzą mi się podczas wycieczki, na którą się udaje za jakiś czas. Solidna porcja informacji przyda się również na mojego bloga :)
Zaczynamy od świata tulipanów. Dowiemy się skąd się wzięły w Holandii, czemu taka ich nazwa, ile mają odmian i jak sprawić aby dywany tulipanów cieszyły nasze oko dłużej niż okres dwóch tygodni (czyli w zasadzie okres kwitnienia). Ciekawostką jest również fiksacja Holendrów na punkcie kwiatów. A czy wiecie co to jest martini? Czy Wam powiedzieć??? Nie... Musicie po prostu ja przeczytać.

keybe | 2019-02-23

Książki Kobusów są niezwykle pomocne przy planowaniu podróży, szczególnie w rodzinie z małymi dziećmi. Korzystałam z "Holandii" i "Chorwacji".

eduko7 | 2015-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Kolejny obrazek z życia rodziny Kobusów - lekko zakręcony jak holenderskie wiatraki, sielsko-anielski jak jazda w nieznane na rowerze, odpoczynek w mobil-home, pachnący tulipanami i dobrymi serami. Informacje turystyczne w miniaturze jak świat w Madurodam.

Abee | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Matka synkom opisuje rodzinną wyprawę do Holandii. Czyli co możesz tam zobaczyć z przedszkolakami. Najkrócej - to książka typu "wydruk z bloga": to i tamto widzieliśmy; trudno z dziećmi, bo marudzą, ale jest łódka; tam fajnie, bo przyciskają i wyskakuje cukierek; ślicznie ich dziś ubrałam i turyści robili im zdjęcia. Książka ta może służyć za inspirację do podróży z dziećmi. Nie jest to przewodnik. Odbiorcą jest dorosły rodzic. Jeśli kosztuje mniej niż 10 PLN, można się skusić. Jeśli więcej - można poczytać blogi w sieci i samemu wydrukować zbiór informacji, który nas interesuje. Mocno taka sobie. I zdjęcia nie są jakieś wybitne.