Holandia, podróże, dzieci
Rever

Holandia jest prawdziwym fenomenem. Ten niewielki kraj dał światu wielkie malarstwo, mikroskop, gin, węża strażackiego a także pokazał, że do powiększenia terytorium nie trzeba podbijać ziem sąsiadów. Opowiemy co ma turban do tulipana, dlaczego marchewka zawdzięcza kolor holenderskim królom i do czego służą wiatraki. Dowiemy się też jak na co dzień mieszka się w skansenie (co być może zainspirowało twórców „Big Brothera”), skąd wzięła się miłość do rowerów oraz co zrobić, by zostać idealną żoną (i matką wystarczająco dobrą).

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

eduko7 | 2015-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Kolejny obrazek z życia rodziny Kobusów - lekko zakręcony jak holenderskie wiatraki, sielsko-anielski jak jazda w nieznane na rowerze, odpoczynek w mobil-home, pachnący tulipanami i dobrymi serami. Informacje turystyczne w miniaturze jak świat w Madurodam.

Abee | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Matka synkom opisuje rodzinną wyprawę do Holandii. Czyli co możesz tam zobaczyć z przedszkolakami. Najkrócej - to książka typu "wydruk z bloga": to i tamto widzieliśmy; trudno z dziećmi, bo marudzą, ale jest łódka; tam fajnie, bo przyciskają i wyskakuje cukierek; ślicznie ich dziś ubrałam i turyści robili im zdjęcia. Książka ta może służyć za inspirację do podróży z dziećmi. Nie jest to przewodnik. Odbiorcą jest dorosły rodzic. Jeśli kosztuje mniej niż 10 PLN, można się skusić. Jeśli więcej - można poczytać blogi w sieci i samemu wydrukować zbiór informacji, który nas interesuje. Mocno taka sobie. I zdjęcia nie są jakieś wybitne.

kad240 | 2017-08-19
Przeczytana: 2015 rok