Bali, podróże, dzieci
Rever

Jest takie miejsce na świecie, gdzie Nowy Rok wita się milczeniem. To Bali, indonezyjska wyspa bogów i demonów, na której rytm życia mieszańców wyznaczają skomplikowane wierzenia, a świat zamieszkują tysiące duchów. To dla ich rozrywki powstają wyszukane tańce i przepiękna sztuka. Dowiemy się dlaczego bogowie mieszkają w wulkanach, demony noszą cylindry, a dobro nie może zwyciężyć zła. Na wyspach Gili weźmiemy udział w ceremonii wypuszczania żółwi do morza i spotkamy mieszkańców koralowej rafy. Podróżując przez Bali odnajdziemy też las rządzony przez małpy, świątynię, do której nie mogą wejść dzieci z mlecznymi zębami oraz poznamy tajemnice balijskich imion i miejscowe metody poskramiania żywiołowych maluchów.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Monika | 2014-02-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 17 lutego 2014

Nie czytałam z zapartym tchem, czyli tak, jak wiele innych książek podróżniczych. Być może dlatego, że nie mam dzieci. Albo dlatego, że Bali absolutnie nie jest moim wymarzonym kierunkiem na podróż.
Książka jest jednak dobra, mocne 6 gwiazdek. To, co podobało mi się najbardziej, to podejście autorów do zwierząt i środowiska.

eduko7 | 2014-05-22
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Bali i inne indonezyjskie wyspy, których mieszkańcy realizują ideę zrównoważonego rozwoju nie mówiąc o tym. Nowy Rok witają milczeniem, prowadzą edukację dla turystów - przestrzegają przed dokarmianiem ryb, zabieraniem muszli na plaży, wyrzucaniem plastikowych worków jako zagrażających żółwiom). Ich metody wychowania też mają bardziej naturalny charakter - zamiast klapsa proponują spryskanie wodą lub zjedzenie ogórka. Jedynie rytuał inicjacji może budzić kontrowersje. Dodatkowym walorem są podpowiedzi dla rodzin podróżujących z dziećmi, tak jak autorzy tej niewielkiej, lecz odpowiednio nasyconej informacjami książeczki.

Anna-mojeksiążki | 2012-10-05
Przeczytana: październik 2012

Anna i Krzysztof Kobusowie to małżeństwo podróżników, które zabiera na wyprawy od pierwszych miesięcy życia dwójkę swoich dzieci. Podróżnicy od małego zaszczepili swoim dzieciom miłość do podróży.
Nie traktują swoich synów jako ciężaru, lecz jako równoprawnych współuczestników wypraw. Wiadomo, że z dziećmi, szczególnie maleńkimi, nie było łatwo - ale czym dla pasjonatów są takie drobiazgi...

W książce z sympatyczną zieloną okładką, Kobusowie opowiadają o wyprawie na Bali przez Singapur.
Bali to indonezyjska wyspa położona w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Część wyspy porastają lasy tropikalne, a część pokrywa górskie pasmo wulkaniczne. Wyspa nastawiona jest na turystykę, czemu sprzyjają piękne plaże, przejrzysta woda i spokój.
Bali to również oryginalny folklor, niepowtarzalne rzeźby, architektura czy oryginalne tańce.

Dzięki Autorom książki poznajemy wyspę, udajemy się też na pobliskie wysepki Gili. Warunki w hotelach są bardzo różne, różne są też opłaty za noclegi -...

Ihriel | 2015-12-06
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Mała książeczka, do przeczytania w kilka godzin, chyba tylko dlatego zdecydowałam się ją dokończyć, w innym wypadku chyba szkoda by mi było czasu.
Niebawem wybieram się na Bali więc miałam nadzieję dowiedzieć się paru rzeczy z tej książki. W zasadzie książka mogła by być na temat Koziej Wólki, o Bali się za wiele nie dowiedziałam, za to dowiedziałam się co jedzą dzieci, w czym chodzą ubrane, co zrobiły, czego nie zrobiły.
Uważam że książeczka byłaby świetnym sprawozdaniem z podróży ale dla rodziny.

Agnieszka | 2014-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2014

Polecam.
Pierwszy raz sięgnęłam po książkę podróżniczą i mam po jej przeczytaniu miłe odczucia. Autorzy książki zachęcająco opisali swoją wycieczkę na Bali i gdybym miała możliwość wybrałabym się w tamte rejony.

ROBaK | 2016-07-16
Przeczytana: 13 lipca 2016