Listy z pustyni i z puszczy

Wydawnictwo: Sorus
83-87133-68-X
Henryk Sienkiewicz, listy
frycol

Wszyscy pamiętamy niesamowite przygody dwojga młodych bohaterów "W pustyni i w puszczy". Nieprzypadkowo tytuł tej książki - Listy z pustyni i z puszczy - nawiązuje do tytułu opowieści o Stasiu i Nel. Po jej przeczytaniu zrozumiemy, że barwne opisy fauny i flory afrykańskiej oraz ludzi zamieszkujących Czarny Ląd to nie tylko autorska fantazja, ale także echo własnej przygody afrykańskiej Sienkiewicza.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie