Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Więzi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Więź
978-83-62610-31-0
religia
Snoopy

Odtwarzacz mp3 w kształcie krzyża i świece „o zapachu Chrystusa”. Msza „odprawiana” w teatrze i mecze piłki nożnej mające w sobie coś z religijnego rytuału. Na styku sacrum i profanum, w spotkaniu wiary i niewiary rozgrywają się rzeczy zaskakujące, czasami wręcz szokujące. W książce Copyright na Jezusa ks. Andrzej Draguła przygląda się tej rzeczywistości, szukając miejsca religii w modernizującym się społeczeństwie. Nieustannie stawia czytelnika przed pytaniem, czy chrześcijanie, broniąc swoich znaków, sami nie przenoszą ich ze sfery wiary w sferę społeczno-polityczną.

źródło opisu: Więź, 2012.

źródło okładki: www.wiez.pl

Szymon | 2016-11-09