Kryminologia

Seria: Skrypty Becka
Wydawnictwo: C. H. Beck
Majka96

Seria "Skrypty Becka" przeznaczona jest dla studentów wydziałów prawa i aplikantów. Książki z tej serii zawierają najistotniejsze wiadomości z określonej dziedziny prawa oraz pozwalają na szybką i efektywną naukę. Skrypt "Kryminologia" obejmuje najistotniejsze wiadomości z zakresu kryminologii, tj.: -przedmiot badań kryminologii, -zadania kryminologii, -związek kryminologii z innymi...

-przedmiot badań kryminologii,
-zadania kryminologii,
-związek kryminologii z innymi naukami,
-charakterystyka teorii kryminologicznych,
-problematyka kryminogenezy,
-problematyka ofiary przestępstwa,
-charakterystyka przestępstwa,
-charakertstyka przestępczości ( z użyciem przemocy gospodarczej, zorganizowanej),
-problematyka konfliktu nieletnich z prawem karnym,
-związek alkoholu i narkotyków z przestępczością,
-samobójstwo jako problem kryminologiczny,
-zapobieganie przestępczości (strategie zapobiegania przestępczości, udział społeczeństwa w zapobieganiu przestępczości, znaczenie kary pozbawienia wolności w systemie zapobiegania przestępczości).

źródło opisu: C.H.Beck 2010

źródło okładki: C.H.Beck 2010

Julita | 2016-05-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, 2013
Przeczytana: 21 maja 2016

Podoba mi się ta książka. Bardzo zrozumiale napisana. Jest ekstra. Mogę polecić każdej osobie, która interesuje się kryminologią :) a najchętniej studentom...

Andzia12 | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Bardzo dobra książka, jest pożyteczna dla osób które chcą studiować prawo i kryminologie.