Zgłosuj na książki roku 2017

Bioinorganic Chemistry. A Short Course
978-83-01-16508-6
chemia bionieorganiczna
ZZZ

Nowoczesny podręcznik chemii bionieorganicznej, w którym zawarto wszelkie wiadomości niezbędne do zrozumienia przedmiotu poczynając od podstaw chemii nieorganicznej i biochemii, a kończąc na szczegółowym opisie kluczowych zagadnień chemii bionieorganicznej oraz technik badawczych stosowanych w tej dziedzinie nauki. Książka ma przejrzystą strukturę dostosowaną do jednosemestralnych wykładów...

Książka ma przejrzystą strukturę dostosowaną do jednosemestralnych wykładów chemii bionieorganicznej. Przedstawiono w niej m.in.:

aktualne dane na temat technik instrumentalnych i analitycznych oraz wspomaganych komputerowo programów do modelowania i wizualizacji,
podstawowe źródła literaturze oraz zasoby dostępne online,
szczegółowe omówienie jonów metali Grup 1 i 2, koncentrując się na cząsteczkach o znaczeniu biologicznym oddziaływujących z jonami sodu, potasu, magnezu i wapnia,
białka i enzymy z układem liganda porfirynowego wiążącego żelazo - mioglobinę, hemoglobinę i wszechobecne cytochromy oraz nie zawierające hemu białka żelazowe.

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów chemii, biotechnologii oraz farmacji. Jest również cenną pozycją dla praktyków i badaczy, którzy potrzebują ogólnego wprowadzenia do chemii bionieorganicznej, jak również chemików chcących posiadać podręczne źródło wiedzy na ten temat.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

ZZZ | 2012-09-28
Na półkach: Teraz czytam

Obszerny podręcznik rozpoczynający się przypomnieniem najważniejszych zagadnień i technik, wprowadzającym w szczegółowe omówienia układów bionieorganicznych. Obok precyzyjnych opisów z perspektywy biochemicznej, znajdują się opisy technik najczęściej stosowanych do badań takich układów. Niewątpliwą zaletą tego nowoczesnego podręcznika jest bogata bibliografia oraz wiele odniesień do źródeł internetowych.

lukasiok | 2018-01-13
Chaoticreader | 2016-11-23