Zgłosuj na książki roku 2017

Droga do światła

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
shoko

Cały czas spotykamy na ulicach nieznajomych, niekiedy któryś z nich, w nieoczekiwany sposób, może wpłynąć na nasze życie. Wydawać by się nawet mogło, że pojawia się w nim zupełnie nieprzypadkowo. „Droga do światła” rozpoczyna się w chwili, gdy bohater tej krótkiej opowieści w pewien zimny, dżdżysty dzień zostaje obdarowany przez antykwariusza tajemniczym, niepozornym prezentem, o którym na jakiś czas zapomniał. Przez zupełny przypadek, jeżeli wierzyć w przypadki, ów dar znów wpadł w jego ręce. Dokąd go to zaprowadzi? I co mają ze sobą wspólnego stary bogacz, ofiara wypadku samochodowego, młoda dziewczyna i wciąż obecna i budząca grozę burza?

źródło opisu: http://wfw.com.pl/

źródło okładki: http://wfw.com.pl/

Opowieść rozpoczyna się w chwili przemyśleń bohatera. Wspomina on dzień w którym z powodu ulewy ukrył się w antykwariacie. Tam dostał prezent od antykwariusza, o którym zapomniał na parę miesięcy. Prezentem była książka w skórzanej oprawie z ornamentyką roślinną. Wewnątrz znajdowały się opowiadania, które pozornie niespójne łączyły się w całość.

Bohaterem książki jest mężczyzna, który szuka swego miejsca na świecie. Nie wiemy o nim nic więcej, jednak jest to plusem dzięki któremu zostajemy wprowadzeni w nastrój tajemniczości. Poznajemy także bohaterów opowieści z podarowanej książki. I również tutaj nie znamy ich imion, wieku czy też wyglądu. Narracja książki jest trzecioosobowa.

Książkę przeczytałam w dosłownie chwilę, nie tylko ze względu na jej objętość, ale dlatego, że zaczynając ją czytać nie sposób się od niej oderwać. Dużym plusem są opowieści, które czyta nasz bohater, napisane są one pochyloną czcionką. To dzięki nim nastrój tajemniczości wciąga nas w opisany świat....

Na półkach