Disney Ucz się z nami. Wróżki. Pisanie

Wydawnictwo: Ameet
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Disney Ucz się z nami. Wróżki. Pisanie to książka, dzięki której dziecko rozwinie umiejętność pisania, a także pozna podstawowe zasady ortografii języka polskiego. Ćwiczenia i zadania dotyczące ortografii zostały ułożone w taki sposób, by dziecko z niewielką pomocą rodzica samodzielnie odkryło rządzącą danym przypadkiem regułę ortograficzną. Na dalszym etapie nauki szkolnej ułatwi to...

samodzielnie odkryło rządzącą danym przypadkiem regułę ortograficzną. Na dalszym etapie nauki szkolnej ułatwi to zrozumienie i stosowanie także bardziej skomplikowanych zasad

ortografii języka polskiego. W książce oprócz różnorodnych zadań rozwijających umiejętności językowe, dziecko znajdzie również układankę słowną, wyrazowe domino i naklejki, dzięki którym nauka stanie się dla niego przyjemnością. Dodatkową atrakcją będzie dla małego ucznia suwak ortograficzny - specjalnie przygotowany zestaw kolorowych kartoników i pasków, które ułatwią dziecku zapamiętanie pisowni trudnych wyrazów.

Na zakończenie pracy z książką rodzic może sprawdzić i nagrodzić postępy małego ucznia, korzystając ze specjalnie przygotowanej listy umiejętności oraz wręczyć dziecku dyplom ukończenia nauki Pisania. Podsumowanie wyników pracy da dziecku poczucie satysfakcji i sprawi, że w przyszłości stanie się pewnym siebie uczniem.

Disney Uczy to edukacyjny program przeznaczony do indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem, którego celem jest nauka przez zabawę. Opracowany w oparciu o nową podstawę programową, stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Materiały i ćwiczenia zostały dobrane tak, aby zapewnić efektywny sposób uczenia się. Zastosowana w zadaniach metoda stopniowania trudności pozwala dziecku skutecznie opanować kluczowe umiejętności niezbędne w jego dalszej edukacji.

Na półkach: Przeczytane, Ameet

O tej serii wspominałam już kiedyś, gdy Alicja otrzymała książkę o literkach.Tym jednak razem pognam ciut dalej i zaproponuję Wam pozycję, dla starszych dzieci. Gdyż ta książka jest dla tych maluszków, które opanowały już tę trudną sztukę jaką jest pisanie i teraz szlifują swoje umiejętności.

Język polski nie jest łatwy. Wiemy o tym doskonale, a naukę wszelkich zasad pisowni z całą pewnością wspominamy ze szkoły jako trudny orzech do zgryzienia. Nic dziwnego. Wszystkie te odmiany, czasy, wyjątki... oj, jest tego trochę. Mnie niestety z trudem przychodziła nauka ortografii i nie zgodzę się z tym, kto twierdzi, że osoby czytające dużo książek, nie popełniają błędów :D Ja choć zawsze czytałam dużo, robiłam błędów całe mnóstwo! Pamiętam moje ciągłe ćwiczenia, których nawiasem mówiąc - nie znosiłam!

Dlatego ucieszyłam się, gdy ta książeczka do nas trafiła. Nie chciałabym, by moje dziecko miało podobne problemy. Wczesne wpajanie niektórych zasad sprawia, że dziecko nabędzie pewien...

Anna_R | 2016-03-16
Na półkach