101 produktów dla zdrowia i życia

Wydawnictwo: Vesper
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
Ninhydryna

Orzechy wspomagają odchudzanie Owoce i warzywa pomagają wyleczyć nowotwory i zwiększają gęstość kości Ziarna zapewniają optymalny poziom cholesterolu i glukozy we krwi Tłuszcze obniżają ciśnienie i wspomagają pracę umysłu Natura dostarcza nam wielu niezwykle różnorodnych produktów żywnościowych, które oprócz wartości smakowych, niosą ze sobą unikalne korzyści zdrowotne. Niniejszy...

Orzechy wspomagają odchudzanie
Owoce i warzywa pomagają wyleczyć nowotwory i zwiększają gęstość kości
Ziarna zapewniają optymalny poziom cholesterolu i glukozy we krwi
Tłuszcze obniżają ciśnienie i wspomagają pracę umysłu

Natura dostarcza nam wielu niezwykle różnorodnych produktów żywnościowych, które oprócz wartości smakowych, niosą ze sobą unikalne korzyści zdrowotne. Niniejszy poradnik autorstwa Davida Grotto, wiodącego specjalisty do spraw żywienia, przedstawia zbiór takich niezwykłych produktów, a wszystkie one stanowią dowód na to, że to, co smaczne, może być też zdrowe!

- Garść wiśni zjedzonych wieczorem może zagwarantować lepszy sen.
- Pikantna papryka wspomaga leczenie nowotworów skóry.
- Ziemniaki zmniejszają ryzyko wystąpienia udaru.
- Sok z winogron może chronić serce tak samo, jak czerwone wino.
- Miód wspomaga gojenie ran.

W opisie każdego produktu zawarto jego historię, pochodzenie, korzyści lecznicze, a także dowody naukowe, wskazówki dotyczące przygotowania oraz przechowywania i wreszcie doskonały przepis prosto od uznanego szefa kuchni lub dietetyka. Czytelnicy powinni nastawić się na obudzenie kubków smakowych, zrzucenie paru kilogramów i uczucie, że oto wreszcie rozpoczął się proces uzdrawiania organizmu!

"Dla milionów Amerykanów, znudzonych ciągłych słuchaniem, czego nie wolno im jeść, ta książka stanowi nowatorski i wielce pouczający poradnik, pomagający poprawić stan zdrowia przez włączenie do diety smakowitych produktów. Dzięki prostym wyjaśnieniom korzyści zdrowotnych lektura jest łatwa i przyjemna, a zamieszczone w książce przepisy ożywią każdy talerz, nadając mu drugie - naukowe - dno".
- Cynthia Sass, MPH, RD, dyrektor ds. dietetyki w piśmie "Prevention"

"Dave Grotto opisuje, co jest dobre dla zdrowia, dlaczego jest dobre i w jakich ilościach - a robi to w fascynujący i zabawny sposób, pozbawiony zupełnie moralizatorstwa, na zasadzie "powiem wam tak, jak przyjaciel". Warto mieć w domu 101 produktów dla zdrowia i życia".
- Dr Brian Wansink, Cornell University Food and Brand Lab, autor Mindless Eating

źródło opisu: http://www.vesper.pl/

źródło okładki: http://www.vesper.pl/

orchideaidea | 2015-10-12
Przeczytana: 12 października 2015

Rewelacyjna ksiazka nt. zdrowego odzywiania. Opisano w niej 101 produktow zywnosciowych i kazdy z nich w bardzo ciekawy sposob zaprezentowano.
Jest to podreczna wiedza w pigulce odnosnie przede wszystkim owocow, warzyw oraz przypraw, glownie tych najbardziej znanych. Czytelnikowi zostaly przedstawione informacje odnosnie historii pochodzenia danego produktu, miejsca jego obecnego uprawiania/produkcji. Publikacja ta zawiera szereg ciekawostek, sprawdzonych przepisow kulinarnych, zapisow z badan naukowych potwierdzajacych lecznicze zastosowanie kazdego z opisanych produktow oraz informacje nt. podania i przyrzadzenia, co okazuje sie byc przydatne w przypadku tej bardziej egzotycznej/mniej popularnej zywnosci.

Polecam tym wszystkim, ktorzy odzywiaja sie... "swiadomie" ;)!

pawelr | 2017-06-12
arduina | 2014-08-04