Perła Europy. Upadek

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
8 (13 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Szczecin, wojna
tom5210

W dalekim od frontów drugiej wojny światowej i pozornie spokojnym Stettinie, rozgrywa się gra o wysoką stawkę. Drogi głównych bohaterów ponownie się krzyżują, mimo że każdy z nich ma do wykonania inne zadanie. Muszą opowiedzieć się po jednej ze stron, podjąć ryzykowne decyzje, których konsekwencją będzie nawet… ucieczka w najdalsze zakątki Europy. Komu się uda, a kto poniesie porażkę? Kto będzie musiał zdradzić i stać się szpiegiem? Czy miłość ponownie zwycięży z kłamstwem, a chciwość i pożądanie nie zniweczą planów? – odpowiedzi na te i inne pytania zawiera kolejna część szczecińskiej sagi Bartosza Ulki Perła Europy. Upadek.
Dynamiczna fabuła pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, intryg szpiegowskich oraz wątków sensacyjnych. W powieści pojawiają się też nowe, historyczne postaci, które będą rozdawać karty w politycznej grze wojennej.
Dla wszystkich wielbicieli sagi mamy dobrą wiadomość – autor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

źródło opisu: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=2&idk=3

źródło okładki: http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.php?groupid=2&idk=3

tom5210 | 2012-09-27
Przeczytana: 26 września 2012

Świetna książka!
Przyznam szczerze, że z pewną taką nieufnością sięgnąłem po nią bo jakoś takie miałem wrażenie, że powstała tylko po ta aby reklamować Szczecin. Jakież było moje zdziwienie gdy zacząłem przenosić się w fabułę i wciągać w niezwykle interesującą akcję. Na dodatek to wszystko dzieje się w większości w moim ukochanym, rodzinnym mieście i czytając książkę oczami wyobraźni miałem całą akcję przed oczami.
Język świetny, akcja bardzo ciekawa tak więc czyta się bardzo płynnie. Autor bardzo interesująco opisuje wiele tajemnic przedwojennego Stettina a do tego dochodzi jeszcze opis tragicznych skutków wojny.
Książka ogromnie mi się spodobała i naprawdę gorąco polecam.