Zielnik czarodziejski to jest zbiór przesądów o roślinach

Wydawnictwo: Akademia Umiejętności, Graf_ika
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61889-58-8
zdrowie, medycyna
agathe

Reprint wydania z 1893 r. Józef Rostafiński (1850-1928); botanik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego; członek PAU, pionier polskiej florystyki. Jedna z jego książek, Przewodnik do oznaczania roślin w Polsce dziko rosnących, doczekała się 21 wydań między 1886 i 1979 rokiem. Zielnik Czarodziejski - naukowe badanie dawnych przesądów, czarów i roślin czarodziejskich, w których Rostafiński...

Reprint wydania z 1893 r.

Zielnik Czarodziejski - naukowe badanie dawnych przesądów, czarów i roślin czarodziejskich, w których Rostafiński wykazał, że owe wierzenia wśród ludu nie są wyobrażeniami, zachowanymi jeszcze z prastarych czasów pogańskich.

źródło opisu: Wydawnictwo Graf_ika, 2012

źródło okładki: http://graf-ika.pl/index.php?option=com_content&vi...»

Nana | 2013-01-03

Spis roślin o właściwościach magicznych/leczniczych/trujących wg podań ludowych wraz z opisem ich użycia. Bardzo ciekawa pozycja, z jednym minusem dla mnie- brak nazw po łacinie. Książkę polecam jako ciekawe źródło wiedzy ludowej.

anabar | 2013-03-22
MrGwyn | 2017-11-25