Cięcie roślin

Wydawnictwo: Wiedza i Życie
flora i fauna

Każdy, kto ma ogród chciałby, aby był on zadbany i dekoracyjny przez cały rok. Można to osiągnąć między innymi poprzez pielęgnację roślin, a zwłaszcza ich systematyczne cięcie. Zabieg ten jest konieczny nie tylko w przypadku drzew i krzewów, ale też bylin, pnączy i żywopłotów. Czynność ta musi być jednak wykonana prawidłowo i w odpowiednim terminie. Poradnik omawia różne techniki cięcia ponad 250 gatunków i odmian roślin w celu nadania im kształtu, poprawienia wyglądu, a także pobudzenia do obfitszego kwitnienia oraz owocowania. Opisom towarzyszą rysunki instruktażowe i porady ogrodnika.