Jak rozumieć i pielęgnować dziecko

Wydawnictwo: W.A.B.
poradniki

Co zrobić, kiedy dziecko straci przytomność? Jak zareagować, kiedy połknie jakiś przedmiot albo wsadzi go sobie do nosa? Jak rozsądnie i pożytecznie wykorzystać czas oczekiwania na przyjazd lekarza? Te pytania zadają sobie z pewnością nie tylko młodzi i niedoświadczeni rodzice. Dr Julien Cohen-Solal jest praktykującym lekarzem z czterdziestoletnim doświadczeniem. Jego poradnik, który doczekał się już czterech wydań, jest sumą przemyśleń na temat problemów, z jakimi najczęściej spotykają się matki małych pacjentów. Jak twierdzi sam autor, nie można nauczyć się wychowywania dzieci z podręczników uczymy się, praktykując. Dr Cohen-Solal podchodzi do wszystkich zagadnień z dużą dozą zdrowego rozsądku. Z jednej strony wspomina o tradycyjnych, często zapomnianych (a w Polsce może nawet nieznanych) metodach radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Z drugiej powołuje się na najnowszą wiedzę medyczną, by objaśnić przyczyny zaburzeń zdrowotnych, a jednocześnie obalić popularne, często szkodliwe przesądy. Jak rozumieć i pielęgnować dziecko to poradnik, który rodzice i opiekunowie powinni mieć zawsze pod ręką.

gosiaczekkk | 2012-07-26
Ismena | 2013-06-16