poezja
Jacek

"Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!", woła Horodniczy w "Rewizorze" Gogola. Być może samo życie wydaje się człowiekowi z lekka absurdalne, to, że Bóg bawi się z nami w chowanego, i w "pochowanego", że trzeba się rodzić i umierać, i brać udział w tylu różnych błazeństwach, zachowując przy tym poważny wyraz twarzy.Anna JankoPo pierwszezłe wierszePo drugieza długiePo trzeciehańba takiemu poeciePo czwartenic nie wartePo piątepachną FołksfrontemPo szóstepustePo siódmenudnePo ósmerozpustnePo dziewiąteczytaliśmy piąte przez dziesiątePo dziesiątevide - dziewiątePo jedenastepisane przez pederastęPo dwunaste do dziewiętnastegonie czytaliśmy nigdy nic gorszego Po dwudzieste trącał wiersze pies te.Julian TuwimPoeci tłumnie po kawiarniach zgromadzeniwyrażają swoje zdanie o pewnym tomie wierszy"Śmieszne wiersze" to kolejny tomik wydany w serii "To jest poezja". Zebrane w nim zostały "perełki" twórczości tragikomicznej trzech polskich gigantów tego gatunku: Józefa Baki (wybór z Uwag rzeczy ostatecznych i złości grzechowej), Tadeusza Boya-Żeleńskiego (wybór ze Słówek) i Juliana Tuwima (wybór z Jarmarku rymów). Lekturą przyjemna i, często, bardzo pouczająca.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!