Matematyka w zagadkach

Wydawnictwo: Edgard

Karty obrazkowe Matematyka w zagadkach: - uczą matematyki poprzez zabawę - rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową - rozwijają logiczne myślenie - poszerzają wiedzę ogólną dziecka Kolorowe karty z zagadkami Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci od 6 roku życia. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich....

Karty obrazkowe Matematyka w zagadkach:
- uczą matematyki poprzez zabawę
- rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową
- rozwijają logiczne myślenie
- poszerzają wiedzę ogólną dziecka

Kolorowe karty z zagadkami
Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci od 6 roku życia. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko uczą matematyki, lecz także ćwiczą spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz rozwijają logiczne myślenie. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie zadań matematycznych w każdej wolnej chwili!

112 ciekawych i różnorodnych zagadek
Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają podstawowe działania matematyczne, lecz także poszerzają wiedzę o świecie. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zrozumieć i zapamiętać reguły matematyczne.

Isadora | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

Chciałabym podzielić się z Wami pewnym odkryciem, które ucieszy przede wszystkim rodziców każdego dziecka powyżej szóstego roku życia. Dlaczego? Ponieważ to do ich pociech adresowana jest edukacyjna propozycja wydawnictwa Edgard - książeczka składająca się ze 112 kart zatytułowana "Matematyka w zagadkach". Jej celem jest kreatywna nauka matematyki przez zabawę, a także rozwój takich przydatnych cech, jak spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, i szybkiego kojarzenia, ćwiczenie pamięci wzrokowej, rozbudzanie ciekawości świata, rozwijanie inteligencji i wyobraźni przy jednoczesnym zagwarantowaniu świetnej zabawy.
Karty matematyczne są poręczne, twarde i śliskie - dzięki temu trudno je zabrudzić, pozaginać czy w inny sposób zniszczyć - dodatkowo spięte klipsem, co sprawia, że się nie rozsypują i nie gubią. Kolejność ich ułożenia w talii jest dość istotna, gdyż zagadki i łamigłówki posortowane są według stopnia trudności i dostosowane do wieku dziecka. Ich różnorodność i...

Na półkach: Przeczytane, Edgard

Nie wiem jak Wy, ale ja będąc w szkole zawsze bardzo lubiłam matematykę. Chyba byłam też z niej w miarę dobra :) Teraz mam taką cichą nadzieję, że i Nikodem za jakiś czas kiedy pójdzie do szkoły, również polubi ten przedmiot. Szczerze powiedziawszy to mam nadzieję, że polubi wszystkie przedmioty ;) Ale jakby nie było to liczenie jest w życiu bardzo przydatną umiejętnością :)

W nasze ręce trafiły kolejne karty obrazkowe z serii "KAPITAN NAUKA". Tym razem jest to "Matematyka w zagadkach". W środku znajdziemy ponad 100 przeróżnych zagadek i łamigłówek dotyczących oczywiście liczenia, rozpoznawania figur, odległości, wielkości, kierunku, czasu... Wszystkie te zadania są odpowiednio dopasowane do wieku, w tym przypadku dla dzieci od 6 roku życia.

Jak zwykle w całej książeczce towarzyszy nam sympatyczny i wesoły Kapitan Nauka. Wszystkie polecenia oraz odpowiedzi są zilustrowane. Obrazki te są bardzo kolorowe, wyraziste i niesamowicie zabawne :) Wszystkie zagadki są ponumerowane, po...

urwiskowo | 2012-10-09

To, że dzieci uwielbiają zagadki, dobrze wszyscy wiemy.
Wie to również Kapitan Nauka i dlatego sprawia, że matematyka wcale nie jest nudna czy trudna ale zamienia się w ciekawą zabawę.

Sama forma zagadek jest taka sama jak w przypadku Kart Obrazkowych do nauki angielskiego, które już pokazywałam. Karty, spięte w jednym rogu, rozkładają się w wachlarzyk. Na jednej stronie (niebieskiej) są pytania, zagadki i zadania do rozwiązania a na odwrocie (stronie pomarańczowej) są odpowiedzi.

Wszystko zapakowane w tekturowe pudełko, które łatwo zmieści się do plecaka czy torby i wyruszy z nami na wycieczkę, na spacer czy do lekarza.
Poziom zadań jest różny i rośnie wraz z numerem zagadek, których jest łącznie 112.
Na początek są to zadania z kształtami, szeregami i prostym liczeniem.
Dalej przechodzimy stopniowo przez dodawanie, odejmowanie aż do mnożenia i dzielenia.

Jednak to nie wszystko. Trzeba również wskazywać gdzie jest więcej gdzie mniej, na której drodze zbierze się więcej rzeczy,...

nyima | 2015-06-25
Feisty | 2014-12-01