Najlepsze ciasta serowe

Tłumaczenie: Jolanta Muras
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
JASKIERKA57

W książce znalazło się ponad 80 przepisów na najlepsze ciasta serowe, które zadowolą podniebienie nawet najbardziej wybrednego smako sza - słodkie serniki, małe ciasteczka, słone paluszki serowe, imponujące torty... Ciasta serowe są nie tylko smaczne, ale zdrowe i pożywne. Sezon na nie trwa cały rok. Zależnie od naszej fantazji możemy przygotować je na słodko z bakaliami lub owocami albo też...

Ciasta serowe są nie tylko smaczne, ale zdrowe i pożywne. Sezon na nie trwa cały rok. Zależnie od naszej fantazji możemy przygotować je na słodko z bakaliami lub owocami albo też jako słone ciasto z odpowiednimi przyprawami lub wędliną. Smacznego!

allison | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2005

Ta książka gości w mojej kuchni od ładnych paru lat.
Jest to prawdziwa gratka dla miłośników serników oraz serów wszelakich, gdyż znajdują się w niej przepisy nie tylko na słodkości, ale także na serowe słone przekąski.
Osobiście wolę ciasta pieczone niż robione na zimno, i zdecydowanie preferuję słodkie wypieki. Przetestowałam większość receptur na nie i prawie wszystkie się sprawdziły w praktyce bez zarzutu (prawie, bo ciasto serowo-jabłkowe wyszło mi zbyt wilgotne i ciężkie, ale może to moja wina, bo z braku dostatecznej ilości twarogu zmieniłam proporcje).

Są tu i przepisy na tradycyjne serniki, i na udziwnione owocami, przekładane warstwami innego ciasta czy kremami.
Przy niektórych wypiekach trzeba się natrudzić, ale efekt jest wspaniały.

luna19 | 2017-04-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne