Traktaty teologiczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ad Fontes". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
Opuscula sacra
978-83-89637-83-3
filozofia i etyka
Revenga

(...) Opuscula sacra - pod takim tytułem znana jest grupa pięciu traktatów teologicznych przypisywanych Boecjuszowi. (...) Dziełka te podejmują dyskutowane wówczas zagadnienia teologiczne, uściślając za pomocą narzędzi logicznych język teologicznej debaty. A zatem również w obszarze problematyki teologicznej odciskają się ślady filozoficznych zainteresowań Boecjusza. (...) Ten nowy dyskurs teologiczny charakteryzował się metodą dialektyczną i rygorem argumentacji oraz naukowością aparatu pojęciowego, a jego język był daleki od religijnego mistycyzmu. Dzięki temu teologia staje się dyscypliną bardziej naukową, techniczną.

źródło opisu: Wydawnictwo Marek Derewiecki/Antyk

źródło okładki: http://www.derewiecki.pl/sklep/index.php?s=karta&id=214

Andrzej | 2012-10-13
Przeczytana: grudzień 2011

Klasyka :)
To w tej książce można znaleźć słynną definicję osoby autorstwa Boecjusza.

Hebdomas | 2016-07-03
Monarchista | 2016-04-26