Szkocka baronessa

Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
His Border Bride
Avadoro

avin Fitzjohn jest nieślubnym synem angielskiego księcia i pewnej Szkotki. Po śmierci ojca wychowywał się na dworze wuja, króla Anglii. Bierze udział w wojennej wyprawie na Szkocję. Kiedy jednak król podaje mu pochodnię i każe podpalić kościół, odmawia i opuszcza armię z silnym postanowieniem – zamierza walczyć przeciwko Anglikom, aż na tronie Szkocji nie zasiądzie szkocki król. Na razie jednak pozostaje człowiekiem bez kraju i korzeni, znienawidzonym po obu stronach granicy.

Samotnie wędrując, spotyka Clare Carr polującą z sokołem. Rycerz bez chorągwi intryguje młodą córkę barona. Zafascynowana aurą mrocznej tajemnicy, jaką roztacza Gavin, Clare zaprasza go do zamku. Gavin konsekwentnie ukrywa tożsamość, upatrując w służbie u ojca Clare szansę na odzyskanie honoru u szkockich pobratymców.

Niebawem okazuje się, że baron ma wobec Gavina dodatkowe plany, wcale niezwiązane z polem bitwy…

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2012