Child behavior
978-83-7489-114-1
ola161

Niniejsza książka, przeznaczona dla rodziców, psychologów, lekarzy, studentów oraz innych osób obcujących z dziećmi, śledzi zmiany w zachowaniu dziecka od urodzenia do 10. roku życia, przedstawiając trudności naturalnie pojawiające się w rozwoju oraz takie, które wymagają interwencji z zewnątrz. Jest to kolejne wydanie pierwszej na polskim rynku książki, która od kilkunastu już lat rozwiewa wątpliwości i niepokoje, konfrontując codzienne obserwacje z naukowym ujęciem prawidłowego rozwoju dziecka

źródło opisu: GWP,2010

źródło okładki: http://www.gwp.pl/

BagatElka | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Nie lubię poradników.
Po przeczytaniu - " NAJNOWSZE WYDANIE BESTSELLEROWEGO PORADNIKA DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW!" - na okładce ,doszłam do wniosku,że niektóre poradniki są po prostu niebezpieczne. Niebezpieczne ponieważ zawarte w nich idiotyzmy mogą spowodować wiele problemów.
Poradnik został napisany w idiotycznym stylu i chwilami miałam wrażenie,że niektóre rady zostały przedstawione z przymrużeniem oka.
Ogólne przesłanie jest takie,że - niczym się nie przejmujcie,dziecko ze wszystkiego wyrośnie.Z ubrań wyrośnie,z sikania po kątach,z dłubania w nosie i ba!,nawet z autyzmu wyrośnie.
Pomijając poglądy,które się po prostu zdewaluowały,nie ma tutaj niczego pożytecznego. Zatem zdania na temat poradników nie zmienię a przy wychowaniu potomstwa zalecam zdrowy rozsądek;-)

Yoka | 2013-12-31
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawa pozycja. Po długich poszukiwaniach w gąszczu poradników dla rodziców, ten uważam za najlepszy. Jasno opisuje co jest etapem w rozwoju a czym należy się martwić.
To praktyczna pomoc dla rodzica, który z definicji martwi się wszystkim:)

Podział na tematy/problemy pozwala szybko odnaleźć odpowiedź na nurtujące nas w danej chwili wątpliwości.
Wracam do lektury wielokrotnie w miarę jak dziecko rośnie, rozwija się i zaskakuje coraz nowymi zachowaniami.

Polecam szczególnie "świeżym rodzicom" i nadopiekuńczym mamom. Ta książka to swojego rodzaju środek uspokajający:)

Warsztat | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Wydanie ósme z 2018, które miałam w rękach ma wadliwy spis treści. Ilość stron w ksiażce to 336, spis treści podaje 358. Spis treści nie odpowiada ułożeniu treści w książce, co utrudnia wyszukiwanie informacji. Rzucając okiem, treści wartościowe. Najważniejsze dla mnie było wyjaśnienie, że dziecko ma cykliczne okresy burzy i spokoju. Są elementy zachowań, na które nie mamy wpływu. Zachowania te zanikną samoistnie po upływie czasu. Są sytuacje kiedy zamiast ingerować możemy tylko trwać przy dziecku i wspierać je, aż samo podejmie decyzję czego chce. Wychowanie jest sztuką. Zdobywana przez nas wiedza daje poczucie spokoju, wynikające z przygotowania na to, co niosą kolejne wyzwania, jakie są częścią etapów rozwoju dziecka.

Zoska | 2014-10-07
Przeczytana: 07 października 2014

Należy zawsze pamiętać, że listę podstawowych składników odżywczych otwiera miłość. Najważniejsze, czego możemy nauczyć swoje dziecko, to kochać i być kochanym". Tak kończą swoją książkę "Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat" jej autorzy: Frances L. Ilg, Louise Bates Ames, Sidney M. Baker. Myślę, że będzie nam niezwykle pomocna przez najblizsze 10 lat. Bo co jest podstawą wychowania? Zrozumienie. Poznanie drugiego człowieka. Dopasowanie się do niego. Dowiadujemy się, że każde zachowanie dziecka ma swoje źródło w danym etapie rozwoju w którym się znajduje, w pożywieniu które spożywa, w otoczeniu które na niego wpływa, w doświadczeniach, które miały miejsce dawno temu. Ciężko to ogarnąć, ale nie można wymagać od dziecka, samemu nie odrobiwszy lekcji poznania go. Zaskakujące jak wielki wpływ na rozwoj, zachowanie, temperament, inteligencję ma pożywienie które spożywamy. Jego róznorodność i jakość, ale przede wszystkim reakcja na nie naszego organizmu. Książka swoją premiere w...

Kasiek | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

To jest jedna z najlepszych książek o dzieciach. To nie jest tandetny poradnik tylko mądra książka która jak do tej pory sprawdzała się w 100 %. Ta książka pomaga zrozumieć zachowania naszego dziecka to jak się rozwija, rośnie, dlaczego płacze lub ciągle się przewraca. Można łatwo przewidzieć jak będzie zachowywać się nasze dziecko za chwilę i w jaki etap wejdzie.

Morganna | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Przez cały czas czytania miałam do tej książki ambiwalentny stosunek, a po lekturze ostatecznie stwierdzam, że się rozczarowałam.
Poczynając od układu (bardziej wolałabym układ według wieku, a nie według zagadnień tematycznych), poprzez niektóre przemycane opinie (jak na przykład że ssanie kciuka nie przynosi szkody), na infantylnych przykładach kończąc.
Nie żałuję, że przeczytałam tę książkę - choć jest to zasługą głównie jednego rozdziału, który był dla mnie ciekawy. Reszta była dla mnie nieodkrywcza, czasem wręcz w przeciwieństwie do wartości, które wyznaję. Ale nie zniechęcam do czytania, bo książka ugruntowała moją wiedzę i czyta się ją szybko.

neta | 2011-07-24
Przeczytana: 19 lipca 2011

Na początku nieco mnie drażniła swoim układem, ale ogólnie uważam, że jest pomocną pozycją w biblioteczce każdej mamy. Uzbraja w wiedzę na temat tego, co dziecku może "dolegać" w danym wieku. Pozwala na większe zrozumienie motywów zachowania malucha i pewnie dzięki temu rodzice - skoro wiedzą, że to przejściowe i normalne - mają więcej cierpliwości i zrozumienia.

zielonykot | 2018-03-19
Na półkach: 2018, Przeczytane

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, potrafi rozbawić. Jest poradnikiem, który nie zrobi rodzicom sieczki z mózgu, a uspokoi i poszerzy wiedzę. Nie wszystkie treści uważam za bardzo wartościowe, ale jako psycholog -mogę polecić.

Przeczytana: 04 października 2015

super książka, opisuje wszystko przystępnym językiem i jest bardzo przydatna w zrozumieniu zachowania małych dzieci :) bardzo pomaga przy wychowywaniu, serdecznie polecam :)

Izka | 2016-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 lutego 2016

Dla wszystkich rodziców którzy chcą zrozumieć zachowanie swoich pociech i wychować ich na mądrych ludzi.