Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
Sarah
6.49 (9645 ocen i 837 opinii)

Opis książki

Kobiety na jej punkcie szaleją. Mężczyźni wiele zawdzięczają. Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu. A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę! Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega...

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!

Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.
Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…
Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów.

źródło opisu: Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Respice | 2012-09-11
Przeczytana: 11 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na początku powiem, że nie zdzierżyłam. Nie wytrzymałam po prostu do końca książki.
Poprzednia część trylogii pani E.L. zakończyła się kłótnią, Ana zostawiła Christiana, przytuliła sflaczały balonik Charlie Tango w nowym apartamencie i zaszlochała rozpaczliwie, nie wiedząc jak zniesie tęsknotę za ukochanym. A sama chciała, żeby ją zbił! Fifty Shades Darker zaczyna się w momencie, gdy Anastasia zaczyna chodzić do nowej pracy i próbuje zapomnieć o Fifty. Liczyłam, że jak już się obraziła na niego i uświadomiła, jak bardzo jest dla niej nieodpowiednim facetem, da sobie spokój albo chociaż będzie się gniewać dłużej. Ale nie, wystarczyło parę wymienionych słów i znów kochająca się para. Liczyłam, że słownictwo autorki rozwinie się chociaż troszeczkę.
Przeliczyłam się. Mniej więcej w połowie książki moja cierpliwość się skończyła, nie zamierzam milion razy czytać tych samych słów, tych samych schematów, jedynie miejsca i kontekst sytuacji się zmieniał a i to nie zawsze.
Holy cow! Takiego gn...

Agnieszka | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Przeczytałam pierwszą cześć i pierwszy rozdział drugiej części i przysięgam nie dam rady więcej... książka jest po prostu irytująca i to wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.

nellanna | 2013-02-25
Na półkach: Przeczytane, Knoty
Przeczytana: 24 lutego 2013

Zabijcie mnie, poślijcie na stos ale nie dałam rady tego doczytać do końca i już mnie nie ciekawi co jest w trzeciej części! Wcale a wcale!To kolejny przykład dezinformacji ze strony wydawcy na okładce , gdzie czytamy, jak bohaterowie cierpią bez siebie, mamy bowiem wrażenie, że zajmie im to co najmniej pół książki i przeżyjemy podczas lektury co najmniej uwspółcześnione cierpienia młodego biznesmena Wertera! Pan Szary i Ana oczywiście szybko się schodzą po pozornym bardzo rozstaniu, rażą się prądem podczas przypadkowych kontaktów i wytrwale wałkują seks w różnych (choć jakby nie za bardzo...jednak) jego odmianach, przy czym problemy psyche, wtrącane co jakiś czas, traumatyczne dzieciństwo Christiana, tudzież jego dawna kochanka, była Uległa i siłowe bardzo odmiany szaleństwa wydają się takimi "wisienkami na torcie", od których robi się mdło.Pojawia się demoniczny i owiany aurą pomroczności jasnej osobisty psychoterapeuta Greya by dać wykład na temat tego, co już dawno wiemy bądź czego...

Marzin | 2013-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Kontynuacja losów Any i Greya nie zawiodła mnie. Przyjemnie czyta się o tak wielkiej miłości w scenerii wielkich pieniędzy i luksusu. Czekam teraz za kolejną częścią. Polecam

Klaudyna | 2013-05-14
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Drugą część grafomańskiego fenomenu przeczytałam głównie dla wychwycenia błędów. To było o wiele ciekawsze niż cała fabuła, a raczej jej skrawki. Jak na literaturę erotyczną, pani Leonard ma tendencję do zanudzania i wkurzania czytelnika. Niby jest kreatywna w wymyślaniu scen łóżkowych, ale nie potrafi pisać dialogów i opisów bez powtórzeń co kilka stron. Zamiast fascynacji pojawia irytacja, że czyta się w kółko to samo. Przynajmniej ja tak mam, bo czytając książkę nie jestem w stanie wyłączyć intelektu.

Tym razem po lekturze miałam w Wordzie ponad trzynaście stron wyłapanych dziwnych zdań i błędów. A nie uwzględniłam tego, co się powtarzało z części pierwszej. Błędy stylistyczne, literówki, słabe porównania, nagminne używanie tych samych słów, zwrotów, zdań. Plus wtrącenia wewnętrznej bogini, które w powodzeniem można pominąć/wyciąć/zapomnieć, bo nie wnoszą nic do fabuły. Kompletny brak finezji w pisaniu. Selekcja zajęła mi trochę czasu, bo ciężko było wybrać przykłady. Najchętniej...

Anna | 2013-10-15
Przeczytana: 13 października 2013

Książka przeczytana,ale... Cóż,skoro pierwsza część została napisana w sposób tak prosty, potoczny i mało ambitny pisarsko, to czy można spodziewać się, że druga część będzie inna? Ja chyba mimo wszystko trochę w to wierzyłam i miałam cichą nadzieję, że autorka najzwyczajniej w świecie zacznie rozwijać skrzydła. Niestety, przyznaję otwarcie, że pomyliłam się. Nie powiem, że czytałam tą książkę z wypiekami na twarzy, bo tak nie było -wręcz się nudziłam. Skoro jednak zaczęłam ją czytać, to wypadało także skończyć. Na trzecią część zdecydowanie się nie piszę, bo najnormalniej w świecie uważam, że szkoda mi czasu na takie kiepskie lektury.

ZARAZA | 2013-11-28
Przeczytana: listopad 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trochę trudno jest mi ocenić drugi tom, bo jednocześnie jest dla mnie trochę leszy od pierwszego, a zarazem gorszy. Niemniej "Ciemniejsza strona Greya" jest bardzo przesłodzona, aż do bólu - myślałam, że już umrę z tej słodkości.
Podoba mi się natomiast, to że jest trochę mniej tego seksu, a trochę więcej o tym życiu - szczególnie Greya, jego przeszłości, demonach, uczuciach.
Książka jest obszerna i to jest trochę przerost formy nad treścią, bo "jedno i to samo" może się ciągnąć rozdziałami. Bywa to nużące.
Taki zwrotem od ogarniającej mnie senności było zaginięcie Christiana. Szkoda tylko, że na czas tylko na 3 strony. Autorka mogła potrzymać czytelnika dłużej w niepewności.
Nigdy nie byłam i nie będę fankom tego typu powieści, ale czytelnikowi, który lubi romanse, trochę erotyki i perwersyjnego seksu jak najbardziej polecam.

Kinia | 2012-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Na początku opinii zaznaczę, że książka tak jak poprzedniczka jest słaba. Jeżeli ktoś czytał pierwszą część i ona go nie zachęciła, to nie szczególnie polecam, żeby zabierał się za tą. Tak jak w przypadku poprzedniej części mamy zaborczego Greya i ślepą Anę. Główna bohaterka ani trochę się nie zmieniła, a Christian zmienił się może nie na gorszą postać, ale zdecydowanie na jeszcze bardziej irytującą. Wiele dialogów z jedynki znalazło się w dwójce, także autorka zastosowała zasadę kopiuj, wklej. Przyznaje, że fabuła tej części była trochę lepsza, niż ,,50 twarzy Greya'', ale jednak nie na tyle dobra, by jakoś znacząco podnieść noty. Zdecydowanie nie jest to książka dla mnie. Dużo szumu o nic.

Marysia | 2014-01-17
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Po przeczytaniu części pierwszej byłam bardzo zaintrygowana, jaką też wielką tajemnicę skrywa Christian Grey i muszę przyznać, że było warto sięgnąć po drugi tom.

'Ciemniejsza strona Greya' powoli odkrywa mroczny sekret Christiana i pozwala zrozumieć jego dotychczasowe zachowania i powody, które sprawiały, iż prowadził taki, a nie inny styl życia. Jego skomplikowana przeszłość sięga okresu wczesnego dzieciństwa, i aż mroziło mi krew w żyłach, a łzy napływały do oczu, gdy odkrywałam co tak naprawdę spotkało małego, bezbronnego chłopca...

Po zrzuceniu jarzma przeszłości, związek Any i Christiana zaczyna nabierać wiatru w żagle. On jest w niej zakochany po uszy! Ona w nim także. Powieść zaczyna robić się harlequinowa, no ale miłość, proszę państwa, uskrzydla, i to jest piękne!

Tom drugi zdecydowanie bardziej mi się podobał. Pojawiły się ciekawe wątki, nowi bohaterowie, akcja nabrała tempa... Czytało się lekko i przyjemnie.

* * *
Chciałabym jeszcze dodać, iż szczerze współczuję tym ws...

AniaW | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

No cóż...
Jak wielu z Was zauważyło druga część "Pięćdziesięciu twarzy Greya" jest napisana kiepskim językiem, mnóstwo określeń co chwilę się powtarzających (np.: "wczepiam palce w jego włosy" -za każdym razem kiedy zaczynają się całować), główna bohaterka-Anastasia Steel osiąga orgazm za każdym razem, gdy Christian mówi "Dojdź dla mnie Maleńka", każdy kłopot bohaterów jest rozwiązywany prawie natychmiastowo i wszystko zawsze dobrze się kończy, ale....książka wciąga niesamowicie! Mówcie co chcecie JA JĄ UWIELBIAM! Nienawidzę złych zakończeń, a tutaj są same dobre :) Czytało mi się ją lekko, przyjemnie, bardzo mnie odprężyła.
Nie musicie się zgadzać z moją opinią.
Ja chętnie stałabym się Panną Steel choć na chwilę i chętnie zamieszkałabym z Szarym ;) Dobrze, że mam bujną wyobraźnię :P (żartuję:)
Naprawdę lubię tą trylogię. Pewnie do niej nawet wrócę, jak będę miała chandrę ;)
Teraz możecie mnie za to zlinczować :P

Anka

Załóż konto za darmo!