Ciemniejsza strona Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades Darker
erotyk, miłość, uczucia, BDSM
Sarah

Inne wydania

Kobiety na jej punkcie szaleją. Mężczyźni wiele zawdzięczają. Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu. A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę! Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii...

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!

Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.
Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…
Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów.

źródło opisu: Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

• Gracze
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Koniec warty
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Ojciec '44
  • Mity i zgrzyty
  • Aż po grób
  • Felix Austria
Gracze
Bogdan Rymanowski

7 (7 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,48 (25 ocen i opinii)
Koniec warty
Stephen King

7,02 (402 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,46 (494 ocen i opinii)
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (2 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

Felix Austria
Sofija Andruchowycz

7 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Villiana | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Spoilery :)

Po odrobinie przerwy, którą wypełniłam literaturą nieco wyższych lotów, wróciłam do tej sagi, aby się przekonać co będzie dalej. Przygotowałam się psychicznie na to, a przynajmniej tak mi się wydawało.

Po lekturze rozdziału numer jeden zdałam sobie sprawę, że będzie to ciężka przeprawa, ponieważ już na pierwszych dwudziestu stronicach pojawiło się wszystko to, co drażniło mnie w części poprzedniej, a mianowicie po pięciu dniach udręki powróciła z uśpienia wewnętrzna bogini, zamiast „o rety” i wzywania nadaremno Świętego Barnaby pojawiło się „ja pierdole”… (w późniejszych rozdziałach wymiennie z „o kurwa” lub „kurwa mać”), a Christian wciąż na okrągło z tym jedzeniem… W ogóle… pięć dni ? Po tak spektakularnym rozstaniu? …i żadnych większych przemyśleń na temat ich związku, pudełko kwiatów, podwózka helikopterem i znów oddają się pożądaniu, znów on jest władczy, zazdrosny, a ona mu oczywiście ulega… oczekiwałam, że chociaż da mu w ryj, albo przynajmniej nie zmiękną jej...

Książniczka | 2015-06-25

Rzadko zdarza mi się aż tak bardzo zmienić zdanie o jakiejś książce - czuję się mocno zaskoczona. Sama nie wiem, w którym momencie się to stało, ale polubiłam tę historię i przywiązałam się do jej bohaterów. Może dlatego, że zarówno Ana, jak i Christian naprawdę się zmienili, a ich relacja niewiele ma już wspólnego z układem Pan - Uległa... Ana zmądrzała, stała się silniejsza, chce o sobie decydować. A Christian nie marzy już tylko o tym, by zadawać jej ból - wręcz przeciwnie.

W drugim tomie słynnej serii jest odrobinę mniej seksu (dla mnie i tak trochę za dużo - zbyt często powtarzające się sceny erotyczne nie są dla mnie podniecające, tylko nużące), natomiast o wiele więcej psychologii, romantyzmu i miłości. A to sprawia, że moje często zbyt romantyczne serce wzdycha z zadowoleniem;)

Oczywiście to w dalszym ciągu nie jest literatura z wyższej półki, ale przecież wcale nie miała taka być. Ma jednak w sobie coś takiego, że nie można się od tej historii oderwać, sama nie wiem...

awiola | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

"Chcę być dla tego mężczyzny wszystkim, jego alfą i omegą, a także wszystkim pomiędzy, ponieważ on jest wszystkim dla mnie".

Powracam do świata mało rozgarniętej Anastasii Steele i władczego posiadacza wielkiej fortuny, Christiana Greya. Pierwszy tom, mimo wielu mankamentów, o których pisało mnóstwo czytelników, zaciekawił mnie na tyle, by pożyczyć drugą część trylogii. Zastanawiało mnie, czy i tym razem autorka może czymś zaskoczyć czytelnika.

Erica Leonard, pisząca pod pseudonimem E. L. James to czterdziestodziewięcioletnia gospodyni domowa i była dziennikarka mieszkająca z mężem oraz dwójką dzieci w Londynie. Autorka nie ukrywa, że początkowo jej bestseller był fanfikiem napisanym na podstawie kultowego już "Zmierzchu" Stephanie Meyer. Literatura fanfiction to jak wskazuje nazwa, utwory pisane przez fanów konkretnej książki czy innego dzieła nawiązujące do jego fabuły. W ten sposób powstał szkielet znanej już na całym świecie trylogii, tak niejednoznacznie odbieranej przez...

Natalia-Lena | 2012-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

W tym tomie poznajemy przeszłość Christiana, która pozwala zrozumieć jego zachowania oraz powody, dlaczego dotychczas prowadził taki a nie inny styl życia. Nie powiem, brwi mogą nie raz powędrować w górę, gdy kolejne sekrety wyjdą na jaw.
Na scenie pojawia się Leila, jedna z byłych niewolnic Christiana oraz Elena – przyjaciółka... i dawna Domina. Te dwie kobiety znów nieźle namieszają w życiu pana Greya, a Ana, jego wybranka, popadnie z nimi w konflikt, co może się tragicznie skończyć.
Nasi bohaterowie oprócz zmagań z niechcianymi gośćmi z przeszłości muszą również poradzić sobie ze wspomnieniami gnębiącymi Christiana oraz szeregiem pozornie niezwiązanych ze sobą wypadków, które zagrożą nie tylko ich związkowi, ale i życiu.

Tak jak obiecałam, tak i zrobiłam – jestem świeżo po drugim tomie i muszę przyznać, że część druga, o dziwo, jest odrobinę lepsza od części pierwszej, choć nadal pozostaje średniej jakości czytadłem. Na plus można zaliczyć dołożenie nowych wątków i pojawienie...

Kiwi_Agnik | 2014-04-03
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Za nudno, za słodko, za mdło...

Słaba powieść.

mona700 | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Ciężka przeprawa... Styl autorki jeszcze gorszy niż w pierwszej części. Scena "erotyczna" co drugą stronę, rozpadająca się na kawałki bohaterka i opadający bezwładnie Grey krzyczący jej imię. Ile można?
Nie wiem, może kupię trzecią część, żeby zobaczyć jak bardzo można spieprzyć książkę.

ZARAZA | 2013-11-28
Przeczytana: listopad 2013

Trochę trudno jest mi ocenić drugi tom, bo jednocześnie jest dla mnie trochę leszy od pierwszego, a zarazem gorszy. Niemniej "Ciemniejsza strona Greya" jest bardzo przesłodzona, aż do bólu - myślałam, że już umrę z tej słodkości.
Podoba mi się natomiast, to że jest trochę mniej tego seksu, a trochę więcej o tym życiu - szczególnie Greya, jego przeszłości, demonach, uczuciach.
Książka jest obszerna i to jest trochę przerost formy nad treścią, bo "jedno i to samo" może się ciągnąć rozdziałami. Bywa to nużące.
Taki zwrotem od ogarniającej mnie senności było zaginięcie Christiana. Szkoda tylko, że tylko na 3 strony. Autorka mogła potrzymać czytelnika dłużej w niepewności.
Nigdy nie byłam i nie będę fankom tego typu powieści, ale czytelnikowi, który lubi romanse, trochę erotyki i perwersyjnego seksu jak najbardziej polecam.

tatiasza | 2015-05-03

Czytało się szybko i z przyjemnością. Druga część jest zdecydowanie lepsza. Poznajemy ciemną stronę Greya, powody dlaczego jest właśnie taki... .Miłość do Any powoduje, że Pan Mroczny zaczyna się pozytywnie zmieniać. Trochę słodko. Podobało mi się, polecam :)

Aurora92 | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Drugi tom na pewno lepszy od poprzedniego, stąd też jedna gwiazdka więcej. W swojej roli czytadła sprawdza się idealnie i moim zdaniem w tych ramach należy tę książkę oceniać - wiadomo, nie jest to literatura wysoka, a tylko coś, co ma odprężyć. Wreszcie coś zaczęło się dziać, bo pierwsza część była lekko mówiąc nudna. Ta trochę też, irytuje choćby powtarzana zbyt często "wewnętrzna bogini".

Ale polubiłam bardziej samego Christiana. ;)

Northman | 2015-02-08
Przeczytana: 04 lutego 2015

Lektura "Pięćdziesięciu twarzy Greya" sprawiła, że mój literacki zmysł estetyczny i poczucie smaku poniosły dotkliwe straty, a ja sam DOZNAŁEM (na szczęście tylko czasowego) USZCZERBKU NA PSYCHICZNYM POCZUCIU RÓWNOWAGI... Biorąc do ręki drugi tom zastanawiałem się więc, czy przypadkiem nie jestem masochistą. DOSZEDŁEM JEDNAK DO WNIOSKU, ŻE WYPIJĘ TEN LITERACKI KIELICH GORYCZY DO DNA I DZIĘKI TEMU POZNAM CAŁĄ PRAWDĘ O TYM, JAK KSIĄŻEK NIE POWINNO SIĘ PISAĆ.

Cóż mogę rzec teraz? Nie zawiodłem się - "Ciemniejsza strona Greya" uchyliła przede mną kolejny rąbek tajemnicy dotyczącej tego, jak wygląda PRAWDZIWY LITERACKI GNIOT. Ta książka spełnia w zasadzie wszystkie warunki definicji rzeczonego gniota. Jak się więc prezentuje i jakie cechy posiadać musi klasyczny gniot? Już wyjaśniam.

Klasyczny gniot musi być NAPRAWDĘ BEZNADZIEJNY. Jego fabuła powinna stać na żenująco niskim poziomie, a najlepiej jeśli wcale nie istnieje, a autorka miota się na kolejnych stronach od jednego do drugiego...

Pyrkon 2016

Wczoraj zakończył się kolejny poznański Festiwal Fantastyki Pyrkon. Jak podają organizatorzy teren MTP odwiedziło minimum 38 tys. osób – a ta liczba być może jeszcze wzrośnie! Jako patron medialny dorzuciliśmy naszą cegiełkę do programu w postaci wielkiej wymiany książek Z półki na półkę.

Jakie książki w lutym najchętniej kupowali Polacy?

Prezentujemy kolejne, tym razem lutowe, zestawienie sprzedaży książek przygotowywane przez GfK Polonia Consumer Choices (Panel Książki GfK). Trylogia o Greyu wciąż jest w czołówce, tuż za nią poradnik Lecha Starowicza.

Na półkach