Ciemniejsza strona Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
6,53 (15857 ocen i 1262 opinie)
tłumaczenie
Monika Wiśniewska
Fifty Shades Darker
erotyk, miłość, uczucia, BDSM
romans
Sarah

Inne wydania

Kobiety na jej punkcie szaleją. Mężczyźni wiele zawdzięczają. Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu. A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę! Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii...

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!

Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.
Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…
Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów.

źródło opisu: Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Ekstrakt z kwiatu orchidei
  • Nie zmienił się tylko blond
  • W krainie kolibrów
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
  • Pogromca lwów
Ekstrakt z kwiatu orchidei
Weronika Wierzchowska

7,2 (5 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

8,4 (5 ocen i opinii)
W krainie kolibrów
Sofia Caspari

6,86 (7 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Pogromca lwów
Camilla Läckberg

7,74 (470 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
mona700 | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Ciężka przeprawa... Styl autorki jeszcze gorszy niż w pierwszej części. Scena "erotyczna" co drugą stronę, rozpadająca się na kawałki bohaterka i opadający bezwładnie Grey krzyczący jej imię. Ile można?
Nie wiem, może kupię trzecią część, żeby zobaczyć jak bardzo można spieprzyć książkę.

Villiana | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Spoilery :)

Po odrobinie przerwy, którą wypełniłam literaturą nieco wyższych lotów, wróciłam do tej sagi, aby się przekonać co będzie dalej. Przygotowałam się psychicznie na to, a przynajmniej tak mi się wydawało.

Po lekturze rozdziału numer jeden zdałam sobie sprawę, że będzie to ciężka przeprawa, ponieważ już na pierwszych dwudziestu stronicach pojawiło się wszystko to, co drażniło mnie w części poprzedniej, a mianowicie po pięciu dniach udręki powróciła z uśpienia wewnętrzna bogini, zamiast „o rety” i wzywania nadaremno Świętego Barnaby pojawiło się „ja pierdole”… (w późniejszych rozdziałach wymiennie z „o kurwa” lub „kurwa mać”), a Christian wciąż na okrągło z tym jedzeniem… W ogóle… pięć dni ? Po tak spektakularnym rozstaniu? …i żadnych większych przemyśleń na temat ich związku, pudełko kwiatów, podwózka helikopterem i znów oddają się pożądaniu, znów on jest władczy, zazdrosny, a ona mu oczywiście ulega… oczekiwałam, że chociaż da mu w ryj, albo przynajmniej nie zmiękną jej...

Książniczka | 2015-06-25

Rzadko zdarza mi się aż tak bardzo zmienić zdanie o jakiejś książce - czuję się mocno zaskoczona. Sama nie wiem, w którym momencie się to stało, ale polubiłam tę historię i przywiązałam się do jej bohaterów. Może dlatego, że zarówno Ana, jak i Christian naprawdę się zmienili, a ich relacja niewiele ma już wspólnego z układem Pan - Uległa... Ana zmądrzała, stała się silniejsza, chce o sobie decydować. A Christian nie marzy już tylko o tym, by zadawać jej ból - wręcz przeciwnie.

W drugim tomie słynnej serii jest odrobinę mniej seksu (dla mnie i tak trochę za dużo - zbyt często powtarzające się sceny erotyczne nie są dla mnie podniecające, tylko nużące), natomiast o wiele więcej psychologii, romantyzmu i miłości. A to sprawia, że moje często zbyt romantyczne serce wzdycha z zadowoleniem;)

Oczywiście to w dalszym ciągu nie jest literatura z wyższej półki, ale przecież wcale nie miała taka być. Ma jednak w sobie coś takiego, że nie można się od tej historii oderwać, sama nie wiem...

Trochę trudno jest mi ocenić drugi tom, bo jednocześnie jest dla mnie trochę leszy od pierwszego, a zarazem gorszy. Niemniej "Ciemniejsza strona Greya" jest bardzo przesłodzona, aż do bólu - myślałam, że już umrę z tej słodkości.
Podoba mi się natomiast, to że jest trochę mniej tego seksu, a trochę więcej o tym życiu - szczególnie Greya, jego przeszłości, demonach, uczuciach.
Książka jest obszerna i to jest trochę przerost formy nad treścią, bo "jedno i to samo" może się ciągnąć rozdziałami. Bywa to nużące.
Taki zwrotem od ogarniającej mnie senności było zaginięcie Christiana. Szkoda tylko, że tylko na 3 strony. Autorka mogła potrzymać czytelnika dłużej w niepewności.
Nigdy nie byłam i nie będę fankom tego typu powieści, ale czytelnikowi, który lubi romanse, trochę erotyki i perwersyjnego seksu jak najbardziej polecam.

Kiwi_Agnik | 2014-04-03
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Za nudno, za słodko, za mdło...

Słaba powieść.

Agnieszka | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Przeczytałam pierwszą cześć i pierwszy rozdział drugiej części i przysięgam nie dam rady więcej... książka jest po prostu irytująca i to wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.

kasandra_85 | 2012-12-18
Przeczytana: grudzień 2012

detektywmonk | 2014-09-09

Ha i wreszcie stawiam kropkę nad i.Cały Grey zakończony :-)Nie zachwyciła mnie tak książka.No może w nie wielkim procencie.
Bo trzeba przyznać,ma autorka talent.Tak pisać,by z jednej strony wyrobić sobie opinię kiczowatej słabej pisarki.
A z drugiej ? Tyle ludzi czytało Greya i tyle samo chce przeczytać.
Nie czułem się jakoś zniesmaczony tymi opisami,aktów seksualnych Christiana i Anastazji.
Ale muszę przyznać,że były bardziej ciekawie opisane niż w tomie 1 i 3.
Dowiedziałem się,też kilka ciekawych rzeczy z życia Greya.
Nie wiem,czy kiedyś wrócę do tej trylogii.

Ania | 2012-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2012

Wiem, że język w jakim jest napisana ta książka jest delikatnie mówiąc żałosny. Wiem, że fabuła wydaje się infantylna. Wiem, że Ana jest pozbawioną charakteru kobietą, która pod wpływem spojrzenia Christiana jest gotowa zrobić wszystko. Wiem, że Christian ma manie kontrolowania wszystkiego i wypaczony obraz związku zarówno pod względem relacji emocjonalnych jak i łóżkowych. Wiem, że jest to historia całkowicie nierelana, który nie ma szans zaistnieć w prawdziwym świecie ( raczej z cudem graniczy spotkanie super przystojnego wolnego milionera, który czeka na mnie z otwartymi ramionami, bo to, że spotka się kogoś z zaburzeniami psychicznymi to jest akurat całkiem prawdopodobne). Ja to wszystko o czym napisałam wyżej wiem! Jednak nie mogłam oderwać się od tej książki. Przeczytałam pierwszą część i wiedziałam, że muszę przeczytać drugą. Po skończeniu drugiej zabrałam się za trzecią, a po skończeniu trzeciej rozpaczam, że to już koniec!!! Jestem dziewczyną, którą kręcą przystojni...

Respice | 2012-09-11
Przeczytana: 11 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na początku powiem, że nie zdzierżyłam. Nie wytrzymałam po prostu do końca książki.
Poprzednia część trylogii pani E.L. zakończyła się kłótnią, Ana zostawiła Christiana, przytuliła sflaczały balonik Charlie Tango w nowym apartamencie i zaszlochała rozpaczliwie, nie wiedząc jak zniesie tęsknotę za ukochanym. A sama chciała, żeby ją zbił! Fifty Shades Darker zaczyna się w momencie, gdy Anastasia zaczyna chodzić do nowej pracy i próbuje zapomnieć o Fifty. Liczyłam, że jak już się obraziła na niego i uświadomiła, jak bardzo jest dla niej nieodpowiednim facetem, da sobie spokój albo chociaż będzie się gniewać dłużej. Ale nie, wystarczyło parę wymienionych słów i znów kochająca się para. Liczyłam, że słownictwo autorki rozwinie się chociaż troszeczkę.
Przeliczyłam się. Mniej więcej w połowie książki moja cierpliwość się skończyła, nie zamierzam milion razy czytać tych samych słów, tych samych schematów, jedynie miejsca i kontekst sytuacji się zmieniał a i to nie zawsze.
Holy cow!...

Na półkach