Ciemniejsza strona Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades Darker
erotyk, miłość, uczucia, BDSM
Sarah

Inne wydania

Kobiety na jej punkcie szaleją. Mężczyźni wiele zawdzięczają. Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu. A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę! Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii...

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!

Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.
Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…
Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów.

źródło opisu: Sonia Draga, 2012

7,81 (74 ocen i opinii)
Klaśnięcie jednej dłoni
Richard Flanagan

8 (2 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

7,67 (6 ocen i opinii)
Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

7,75 (4 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

7,8 (69 ocen i opinii)
Drugi pocałunek Gity Danon
Miljenko Jergović

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Villiana | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Spoilery :)

Po odrobinie przerwy, którą wypełniłam literaturą nieco wyższych lotów, wróciłam do tej sagi, aby się przekonać co będzie dalej. Przygotowałam się psychicznie na to, a przynajmniej tak mi się wydawało.

Po lekturze rozdziału numer jeden zdałam sobie sprawę, że będzie to ciężka przeprawa, ponieważ już na pierwszych dwudziestu stronicach pojawiło się wszystko to, co drażniło mnie w części poprzedniej, a mianowicie po pięciu dniach udręki powróciła z uśpienia wewnętrzna bogini, zamiast „o rety” i wzywania nadaremno Świętego Barnaby pojawiło się „ja pierdole”… (w późniejszych rozdziałach wymiennie z „o kurwa” lub „kurwa mać”), a Christian wciąż na okrągło z tym jedzeniem… W ogóle… pięć dni ? Po tak spektakularnym rozstaniu? …i żadnych większych przemyśleń na temat ich związku, pudełko kwiatów, podwózka helikopterem i znów oddają się pożądaniu, znów on jest władczy, zazdrosny, a ona mu oczywiście ulega… oczekiwałam, że chociaż da mu w ryj, albo przynajmniej nie zmiękną jej...

awiola | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

"Chcę być dla tego mężczyzny wszystkim, jego alfą i omegą, a także wszystkim pomiędzy, ponieważ on jest wszystkim dla mnie".

Powracam do świata mało rozgarniętej Anastasii Steele i władczego posiadacza wielkiej fortuny, Christiana Greya. Pierwszy tom, mimo wielu mankamentów, o których pisało mnóstwo czytelników, zaciekawił mnie na tyle, by pożyczyć drugą część trylogii. Zastanawiało mnie, czy i tym razem autorka może czymś zaskoczyć czytelnika.

Erica Leonard, pisząca pod pseudonimem E. L. James to czterdziestodziewięcioletnia gospodyni domowa i była dziennikarka mieszkająca z mężem oraz dwójką dzieci w Londynie. Autorka nie ukrywa, że początkowo jej bestseller był fanfikiem napisanym na podstawie kultowego już "Zmierzchu" Stephanie Meyer. Literatura fanfiction to jak wskazuje nazwa, utwory pisane przez fanów konkretnej książki czy innego dzieła nawiązujące do jego fabuły. W ten sposób powstał szkielet znanej już na całym świecie trylogii, tak niejednoznacznie odbieranej przez...

Natalia-Lena | 2012-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

W tym tomie poznajemy przeszłość Christiana, która pozwala zrozumieć jego zachowania oraz powody, dlaczego dotychczas prowadził taki a nie inny styl życia. Nie powiem, brwi mogą nie raz powędrować w górę, gdy kolejne sekrety wyjdą na jaw.
Na scenie pojawia się Leila, jedna z byłych niewolnic Christiana oraz Elena – przyjaciółka... i dawna Domina. Te dwie kobiety znów nieźle namieszają w życiu pana Greya, a Ana, jego wybranka, popadnie z nimi w konflikt, co może się tragicznie skończyć.
Nasi bohaterowie oprócz zmagań z niechcianymi gośćmi z przeszłości muszą również poradzić sobie ze wspomnieniami gnębiącymi Christiana oraz szeregiem pozornie niezwiązanych ze sobą wypadków, które zagrożą nie tylko ich związkowi, ale i życiu.

Tak jak obiecałam, tak i zrobiłam – jestem świeżo po drugim tomie i muszę przyznać, że część druga, o dziwo, jest odrobinę lepsza od części pierwszej, choć nadal pozostaje średniej jakości czytadłem. Na plus można zaliczyć dołożenie nowych wątków i pojawienie...

mona700 | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Ciężka przeprawa... Styl autorki jeszcze gorszy niż w pierwszej części. Scena "erotyczna" co drugą stronę, rozpadająca się na kawałki bohaterka i opadający bezwładnie Grey krzyczący jej imię. Ile można?
Nie wiem, może kupię trzecią część, żeby zobaczyć jak bardzo można spieprzyć książkę.

ZARAZA | 2013-11-28
Przeczytana: listopad 2013

Trochę trudno jest mi ocenić drugi tom, bo jednocześnie jest dla mnie trochę leszy od pierwszego, a zarazem gorszy. Niemniej "Ciemniejsza strona Greya" jest bardzo przesłodzona, aż do bólu - myślałam, że już umrę z tej słodkości.
Podoba mi się natomiast, to że jest trochę mniej tego seksu, a trochę więcej o tym życiu - szczególnie Greya, jego przeszłości, demonach, uczuciach.
Książka jest obszerna i to jest trochę przerost formy nad treścią, bo "jedno i to samo" może się ciągnąć rozdziałami. Bywa to nużące.
Taki zwrotem od ogarniającej mnie senności było zaginięcie Christiana. Szkoda tylko, że tylko na 3 strony. Autorka mogła potrzymać czytelnika dłużej w niepewności.
Nigdy nie byłam i nie będę fankom tego typu powieści, ale czytelnikowi, który lubi romanse, trochę erotyki i perwersyjnego seksu jak najbardziej polecam.

Kiwi_Agnik | 2014-04-03
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Za nudno, za słodko, za mdło...

Słaba powieść.

tatiasza | 2015-05-03

Czytało się szybko i z przyjemnością. Druga część jest zdecydowanie lepsza. Poznajemy ciemną stronę Greya, powody dlaczego jest właśnie taki... .Miłość do Any powoduje, że Pan Mroczny zaczyna się pozytywnie zmieniać. Trochę słodko. Podobało mi się, polecam :)

Agnieszka | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Przeczytałam pierwszą cześć i pierwszy rozdział drugiej części i przysięgam nie dam rady więcej... książka jest po prostu irytująca i to wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.

Modliszeg | 2013-11-09

Przyznam szczerzę, że druga część tej poruszającej trylogii bardzo mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie :) Już nie można czytać tych komentarzy typu, że książka jest beznadziejna ponieważ napisana współczesnym językiem.. Jak dla mnie poprawna :) Bardzo mi się podoba, duża odmiana.. Pierwsza część skupiła się przede wszystkim na seksie, ta jest całkiem inna. Właściwie opisane są skryte marzenia każdej z nas. Mężczyzna zmieniający swoje życie dla kobiety? Bardzo dobry temat. Poza tym zakończenie również zastanawia, obecnie nie mogę się doczekać jak przerobię 3 część :) Później już tylko zostanie mi rozmyślanie, co mogłoby być dalej? Książka na wielki plus! :) Polecam :)

kasandra_85 | 2012-12-18
Przeczytana: grudzień 2012

Jakie książki w lutym najchętniej kupowali Polacy?

Prezentujemy kolejne, tym razem lutowe, zestawienie sprzedaży książek przygotowywane przez GfK Polonia Consumer Choices (Panel Książki GfK). Trylogia o Greyu wciąż jest w czołówce, tuż za nią poradnik Lecha Starowicza.

​Bestsellery 2012 według GfK

Zestawienie najlepiej sprzedających się książek w 2012 r. nikogo nie powinno zaskoczyć. Triumfuje Grey. Tuż za nim uplasował się „Trafny wybór” Rowling oraz wspomnienia Danuty Wałęsy.

Na półkach