Co każda żona chciałaby aby jej mąż wiedział o kobiecie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
poradniki

Książka napisana dla mężczyzn, opowiada o kobietach i ich psychice, może pomóc w życiu osobistym i związku dwojga ludzi. Odpowiada na wiele trudnych pytań, które dręczą każdego z nas, zmusza do myślenia i zachęca do działania. Autorka w dziesięciu rozdziałach ukazuje świat problemów, potrzeb i pragnień współczesnej kobiety, np.: brak poczucia własnej wartości, źródła kobiecych depresji, samotność, izolacja, małżeńskie problemy seksualne, itp.

santanka | 2016-07-07
Przeczytana: lipiec 2016

"Co każda żona chciałaby..." to poradnik dla mężów, ale - jak z resztą napisane jest na okładce - kobiety muszą same kupić tę książkę mężom, aby oni mogli ją przeczytać ;-)
Dobson jest autorem wielu książek, gorliwym chrześcijaninem, który wszystko, co pisze, opiera na badaniach naukowych oraz własnym doświadczeniu. W tej książce zagłębia się w psychikę kobiety i analizuje różne przyczyny jej zachowań. Przedstawia dość kontrowersyjne tezy, np. krytykuje miłość romantyczną i zachęca, a wręcz namawia, aby kobiety zajmowały się domem i wychowywały dzieci zamiast podejmowania pracy zawodowej. Popiera to jednak konkretnymi argumentami (ja mam na ten temat nieco inne poglądy, jednak szanuję jego tezy, ponieważ są bardzo logiczne i - poniekąd - słuszne). Niektóre jego spostrzeżenia są naprawdę bardzo trafne, zwłaszcza dla mężów, którzy nie umieją zrozumieć swojej żony. Wyjaśnia także różnice między kobiecym a męskim punktem widzenia, przez które tworzą się konflikty w małżeństwie.
Książka...

babciastefcia | 2012-05-24
Przeczytana: 24 maja 2012

Fragmenty są dobre, ale niekiedy autor wydaje się być szowinistą, a prawie zawsze niepoprawnym idealistą. Tylko kilka rozdziałów jest naprawdę dobrych i pomocnych.

iwona | 2015-11-10

Nie przypadła mi do gustu.Moim zdaniem napisana językiem zbyt niezrozumiałym. Jest to tylko moja opinia.

Iveczka | 2013-11-29
Przeczytana: listopad 2013

Problemy kobiet, dlaczego są nieszczęśliwe, psychologiczne rozważania nt. depresji, braku czułości itp.

explorer-of-dreams | 2016-10-05
Jakub | 2016-07-19