Tajemnice indeksu glikemicznego

Wydawnictwo: Artvitae
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki
bandzior

Ta książka wyjaśnia czym jest indeks glikemiczny (IG), na czym polega jego decydujący wpływ na to, czy ubytek wagi będzie trwały. Zawiera liczne, przydatne tabele z wartościami indeksów glikemicznych wybranych produktów spożywczych

źródło opisu: http://www.montignac.com/pl/book_items/tajemnice-i...(?)

źródło okładki: http://www.montignac.com/pl/book_items/tajemnice-i...»

Tathagatha | 2014-03-06
Przeczytana: 04 marca 2014

Inne niż dotychczas spojrzenie na problem otyłości na świecie i jej przyczyny.

W skrócie wg autora głównym powodem przybierania na wadze są produkty, które wywołują wysokie stężenie glukozy we krwi. Po szeregu badań powstała tabela produktów, która podaje ich indeks glikemiczny. Spożywanie tych o niskiej lub średniej wartości skutkować ma utratą wagi.
Sam autor podaje, że odkrył tę metodę gdy zmagał się ze sporą nadwagą i jest dowodem na jej skuteczność.

Przyznam, że brzmi to bardzo logicznie i przekonująco.

Czy polecam? Raczej tak. Książka jest cieniutka i szybko się ją czyta, warto posiadać wiedzę w tym zakresie.

Justyna | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014
Hołka | 2016-06-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Krótko, konkretnie i na temat. Pomimo niewielkiej ilości stron książka dokładnie wyjaśnia, czym jest indeks glikemiczny oraz prezentuje obszerne tabele pokazujące IG różnych produktów żywieniowych. Warto przeczytać (zwłaszcza, że lektura nie zabierze dużej ilości czasu).

Mega | 2015-10-03
Kleo | 2015-01-01