Przesiedleńcy opowiadają. Pierwsze lata Obwodu Kaliningradzkiego we wspomnieniach i dokumentach

Tłumaczenie: Wacław Hojszyk
Wydawnictwo: Ośrodek Badań Nauk. im. W. Kętrzynskiego w Olsztynie
historia
czekina

Praca przybliża skomplikowane procesy przesiedleńcze na obszarze wysuniętego najbardziej na zachód Obwodu Kaliningradzkiego. Relacje i wspomnienia przywołane z pamięci przesiedleńców i opracowane przez kaliningradzkich historyków zostały opatrzone aneksami źródłowymi i ilustracjami.

Praca zbiorowa pod redakcją Jurija W. Kostjaszowa w wydaniu polskim T. Baryły tłumaczonym przez W. Hojszyka.

źródło opisu: http://www.obn.olsztyn.pl/

źródło okładki: http://www.mojabibliotekamazurska.pl/biblioteka/am...»