Artemis Fowl: The Last Guardian

Okładka książki Artemis Fowl: The Last Guardian Eoin Colfer
Okładka książki Artemis Fowl: The Last Guardian
Eoin Colfer Wydawnictwo: Viking Cykl: Artemis Fowl (tom 8) fantasy, science fiction
Artemis Fowl (tom 8)
Artemis Fowl: The Last Guardian
Viking
2012-01-01
2012-01-01

Przyznaję, że początek był ciężko, strasznie przegadany i już myślałam, że zakończenie jednej z moich ulubionych serii będzie do dupy, ale na szczęście tak nie było. Finał przygód Artemisa okazał się idealny i był dokładnie taki, jak on - szalony, nieprzewidywalny do ostatniego momentu i nie da się go nie lubić. Jednocześnie fajnie otwiera furtkę dla przygód o jego młodszych braciach (już nie mogę się doczekać). I mam przeczucie, że jeszcze kiedyś tu wrócę ❤️

Cykl książek uwielbiam, lecz trochę fabuła mnie irytuje. Ile razy można pobłażać przestępczyni, która chce zniszczyć świat, pozabijać wróżki itd. Zamiast odpowiednio ją traktować, to nasi bohaterowie walczą z nią, a potem zamiast wyciągnąć odpowiednie konsekwencje, darują jej życie, mimo że ona sama jest odpowiedzialna za m.in. śmierć Juliusza i dobrze wiemy, iż po spacyfikowaniu Opal Koboi nadal będzie knuć i chcieć niszczyć świat. I tak przez klika części. Przez tą krótkowzroczność pod koniec Ostatniego Strażnika "stało się to co się miać, stało się miać" i jest mi bardzo przykro z tego powodu (nie będę spoilerował). Tak czy inaczej, seria o Artemisie Fowlu jest wspaniałym fantasy dla młodzieży i nie tylko. Zabawne przepychanki słowne Mierzwy i Holly zapamiętam na bardzo długo. Krasnoluda uważam za cichego bohatera, fajnie napisana postać. Gorąco polecam. Daję 7 za całokształt, bo ostatnie dwie części były trochę na siłę.

Przeczytam całą sagę :)

Przeczytam całą sagę :)

Read via Kindle :)

Read via Kindle :)

Colfer spisał się, a ostatnia część przygód Artemisa nadal trzyma w napięciu. Spotkamy tu wszystkich dobrze już znanych bohaterów.
Autor zakończył przygody nastoletniego geniusza w sposób ostateczny i dobrze. Nie będzie pokusy przeciągania ich w nieskończoność aż staną się słabe jak wielokrotnie zaparzana herbata z torebki.
Tą książkę zdecydowanie warto przeczytać.

Tą książkę zdecydowanie warto przeczytać.

Colfer naprawdę sporo namieszał w tej części, nie wszystko wychodzi książce na dobre. Humor cudowny jak zawsze.

• Artemis Fowl
  • Anglojęzyczne