Europa. Regiony i państwa historyczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "PWN Leksykon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-13291-4
europa, region, ue, historia, geografia, kraina
Tymomateusz

est to leksykon historyczny, w którym w ponad 700 hasłach, niektórych stosunkowo obszernych, przedstawiono dzieje regionów, krain historycznych i nie istniejących już państw w europie, a także ich stolic. Teksty zawierają przede wszystkim dzieje polityczne omawianych obszarów (na ogół pokazane na tle historii państw, w których były utytułowane), w wielu zaś przypadkach także ich...

Teksty zawierają przede wszystkim dzieje polityczne omawianych obszarów (na ogół pokazane na tle historii państw, w których były utytułowane), w wielu zaś przypadkach także ich charakterystykę gospodarczą, społeczną i wyznaniową. W hasłach poświęconych regionom, które do dziś zachowały odrębność administracyjną lub gospodarczą, jak również dotyczących wszystkich miast, historia została poprzedzona zwięzłymi informacjami o ich sytuacji obecnej-liczbie ludności i podstawowych działach gospodarki; ponadto w krainach i regionach-o głównych miastach, górach, rzekach i jeziorach, w miastach zaś-o najważniejszych zabytkach.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,769,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://odk.pl/europa-regiony-i-panstwa-swiata,11000.html