Lubimyczytać.pl to:

Albatros
typ
papier
pastelova
6.92 (1026 ocen i 122 opinie)

Opis książki

Szesnaście lat temu Myron Bolitar po raz ostatni rozmawiał ze swoim bratem, Bradem. Niespodziewanie dowiaduje się, że Brad nie żyje – zginął w wypadku samochodowym na oczach własnego syna, nastoletniego Mickeya. Matka chłopaka trafia na odwyk, on sam zaś musi zamieszkać ze swoim nielubianym wujem Myronem i na dodatek zmienić szkołę. Nowe gimnazjum oznacza nowych przyjaciół, nowych wrogów i nową dziewczynę – prześliczną Ashley. Pewnego dnia Ashley nie pojawia się na zajęciach, znika bez śladu. Nie mogąc się z tym pogodzić, Mickey rozpoczyna poszukiwania. I odkrywa, że pozornie skromna i nieśmiała nastolatka nie była osobą, za którą się podawała. W takim razie kim była? I co się z nią stało? To nie jedyna tajemnica, z którą musi poradzić sobie chłopak. Mieszkająca w pobliżu samotna staruszka wypowiada zagadkowe słowa – Twój ojciec nie umarł, nadal żyje. Próbując dotrzeć do prawdy o własnym ojcu, Mickey wplątuje się w mroczną i niebezpieczną intrygę, której korzenie sięgają czasów Holocaustu...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Anika | 2013-08-22
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

"Schronienie" to młodzieżowy thriller i pewnie z tego względu trochę naiwny. Książka ma dynamiczną akcję z intrygującymi tajemnicami w tle. Lekka i przyjemna lektura dla nastolatków.

Bożena | 2013-02-20
Przeczytana: luty 2013

Przeczytałam większość książek Cobena i jestem od wielu lat jego fanką. "Schronienie" to fajna historia, przeplatana wieloma wątkami, trzymająca w napięciu z zaskakującym zakończeniem. Jednak to już nie jest to - po przeczytaniu tej książki czuję pewien niedosyt i rozczarowanie, bardziej fascynowały mnie wcześniejsze thrillery Cobena, pełne napięcia, dreszczyku i niepewności no i oczywiście żal mi Myrona, którego Coben odstawia na boczny tor.
"Schronienie" to bardzo dobra książka dla młodego czytelnika, który dopiero zaczyna poznawać książki Harlana Cobena.

Joanna | 2013-01-30
Przeczytana: 28 stycznia 2013

„ Schronienie” to pierwsza część serii zagadek kryminalnych, które rozwiązuje piętnastoletni bratanek detektywa Mirona – Mickey Bolitar. Do czasu przymusowego zamieszkania w Kasselton w New Jersey ( śmierć ojca i leczenie odwykowe matki) , Mickey prowadził z rodzicami zajmującymi się pracą na rzecz różnych organizacji charytatywnych koczowniczy tryb życia zamieszkując różne zakątki świata.
Dramatyczne zmiany życiowe, zamieszkanie w domu nielubianego wujka, nowe środowisko w szkole czynią z niego outsidera wraz z odrzuconą dziewczyną z nadwagą Emą oraz nową uczennicą Ashley.
Kiedy pewnego dnia Ashley znika bez śladu, a to co mówiła o sobie okazuje się nieprawdą , Mickey wraz z Emą próbują dociec prawdy narażając się na wiele niebezpieczeństw.
Wątek starej kobiety , lokalnego postrachu dzieci wśród mieszkańców , zwanej Nietoperzycą i jej zrujnowanego domu, człowieka w czarnym garniturze nadają powieści klimat grozy i nierealności.
Wciągająca, szybka i wartka akcja z dialogami pe...

emindflow | 2013-05-15
Przeczytana: 14 maja 2013

"Schronienie" otwiera nowy cykl, którego bohaterem i narratorem jest 15-letni bratanek Myrona Bolitara - Mickey. Coben ewidentnie przechodzi ewolucję w stylu J.K.Rowling a rebours i puszcza oko do młodych czytelników. Pewnie znajdzie się wielu odbiorców, którym ta książka się spodoba. Ja do nich nie należę. Coben w nowej roli jest równie prawdziwy i przekonujący jak TSA wykonujący "Ona tańczy dla mnie". Fabuła również nie powala. Oczywiście nie może się obejść bez motywu tajemniczego zaginięcia. Mickey do pięt nie dorasta Myronowi, a rolą w tej książce dołącza do grona równie heroicznych postaci jak Staś Tarkowski z "Pustyni i w puszczy" czy Adaś Cisowski z "Szatana z siódmej klasy". Zastanawiające są (niespotykane wcześniej u tego autora) mielizny logiczne, które swoje apogeum osiągają w wątku dzieci żydowskich w Auschwitz. Dawny Coben był jednym z moich ulubionych autorów, natomiast ten nowy to już zupełnie nie moja bajka. Dlatego trawestując klasyka apeluję: Harlanie Coben, nie idź...

Edyta | 2013-12-09
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Pisząc "Nie mów nikomu" autor wysoko postawił sobie poprzeczkę, wykorzystał pewien zamysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Niestety każda następna jego książka, w tym "Schronienie" to moim zdaniem książka dobra, ale nie rewelacyjna. Autor powiela wątek jakoby osoba zmarła nadal żyła. Nie mniej jednak jest to książka w sam raz do poczytania w tramwaju, czy w autobusie, gdyż trudno zgubić w niej wątek,a jednak dostatecznie wciąga, żeby podróż upłynęła miło i szybko (co ułatwia dodatkowo dość duża czcionka). Podobało mi się to, że autor umieścił w książce akcent polski. Nie ukrywam także, że ostatni rozdział przypadł mi do gustu najbardziej, na tyle, że zachęcił mnie do przeczytania dalszych losów bohaterów "Schronienia" (widocznie było to zamiarem autora i do jego napisania bardziej się przyłożył).

Marzin | 2012-10-26
Przeczytana: 25 października 2012

Bardzo ciekawy thriller Cobena. Szybka akcja i zaskakujące wątki. Przeczytałam go w ciągu około 3 godzinek , polecam

Kokosanka | 2013-06-05
Przeczytana: 28 maja 2013

Biorąc się za "Schronienie" miałam mieszane uczucia, ale Coben mnie nie zawiódł. Owszem, bohaterowie są nadludzcy i niektóre informacje są niepełne np. jeśli bratanek Myrona miał 15 lat to dziewczyna, której szukał, która pałała się tańcem erotycznym również miała 15 lat? coś mi tutaj nie gra. Dlaczego nie wiadomo, gdzie mieszka Ema i kim ona właściwie jest? Dużo pytań, ale przeczytałam ją w jeden dzień. Na urlop wzięłam już inny kryminał. Ja szczerze polecam.

Anna-mojeksiążki | 2012-10-07
Przeczytana: październik 2012

Swego czasu zaczytywałam się Cobenem, przeczytałam wszystkie tytuły, które wpadły mi w ręce i trochę mi się "przejadł". Teraz jednak z przyjemnością sięgnęłam po najnowszą powieść - Schronienie.

"Schronienie" to kolejna powieść Cobena, w której występuje Myron Bolitar - jednak nie jest głównym bohaterem, tylko drugoplanowym. Głównym bohaterem jest jego bratanek, Mickey, syn jego brata, Brada.
Kiedy poznajemy Mickeya jest nastolatkiem, który rozpoczyna naukę w nowej szkole. Chwilowo mieszka u Myrona, jego ojciec nie żyje, a matka przebywa na leczeniu odwykowym. Nie jest mu lekko, jednak ma swoją pasję - koszykówkę.
W szkole poznaje Ashley, śliczną dziewczynę, która nagle znika bez śladu i już nie pojawia się w szkole. Mickey postanawia ją odnaleźć, pomagają mu w tym Ema i Łyżka, dzieciaki, które poznał w szkole.
Jakby tego było mało, pewnego wieczoru przed starym, zaniedbanym domem na własne oczy widzi Wampirzycę, starszą kobietę, postrach dzieci z okolicy, która mówi mu, że.... jego...

Agro | 2013-05-02
Przeczytana: 01 maja 2013

Coben stworzył serię dobrych kryminałów , napisał fajny cykl o Myronie Bolitarze teraz zapoczątkował serie z młodszym bratankiem pana B. Mnie jego książka zaskoczyła pozytywie, mistrz pokazał się w nowej odsłonie ,z nowym pomysłem a w starej dobrze znanej formie . Umiejętnie wykreował młodych bohaterów , Mickey świetnie wpisał się w otoczenie dobrze nam znanego Myrona , jest bardzo podobny do wujka, ma podobne poczucie humoru ,jest zapalonym sportowcem, i ma kłopoty z kobietami :P – w sumie logiczne bo są bliską rodziną. Tym razem pierwsze skrzypce w powieści gra Mickey z którym rozwiązujemy bardzo ciekawą sprawę zaginięcia jego znajomej. I jak to było w każdej innej powieści autor od pierwszej strony wciąga nas w wir zagadek , dziwnych splotów okoliczności i tajemnic z przeszłości. Dodatkowo sprawnie i z lekkim poczuciem humoru przedstawia nam zmagania nastolatka w nowej szkole , w nowym miejscu zamieszkania w nowych sytuacjach. Fabuła przemyślana i spójna przez co w finale nie czuj...

DonSzabla | 2012-11-25
Na półkach: 2012, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 25 listopada 2012

"Schronienie" to moja pierwsza książka Harlana Cobena, którą przeczytałem. Jestem przekonany, że sięgnę po kolejne tomy z przygodami bratanka Myrona.

Fabuła wciągnęła mnie do reszty. Historia została fantastycznie opowiedziana i "przyprawiona" nagłymi zwrotami akcji. Plusem tej powieści jest to, że potrafi być nieprzewidywalna. Do ostatniej strony nie możemy być pewni wielu wątków. Książka zaskakuje i intryguje zarazem. Główny wątek został dokładnie przemyślany co sprawia, że opowieść jest spójna.
Innymi słowy: "Schronienie" warto przeczytać ze względu na fabułę.

Postacie są bardzo oryginalne i wyraziste. Przyjaciele Mickeya Bolitara wprowadzają do książki mnóstwo dobrego humoru. Nie raz na mojej twarzy zagościł uśmiech czytając dialogi Emy czy Łyżki.

"Schronienie" to dobra książka na rozpoczęcie przygody z Cobenem.

Załóż konto za darmo!

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku