Pieśń o Rolandzie. Dzieje Tristana i Izoldy

Tłumaczenie: Tadeusz Boy-Żeleński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Towarzystwa Upowszechniania Czytelnictwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo Upowszechniania Czytelnictwa
La chanson de Roland i Le roman de Tristan et Iseut
838696216X
klasyka
takisobiejac

"Pieśń o Rolandzie" i "Dzieje Tristana i Izoldy" to dwa nieśmiertelne arcydzieła francuskiej literatury wieków średnich. "Pieśń o Rolandzie", najstarszy i najsłynniejszy francuski epos rycerski (XI wiek), opisuje losy wyprawy Karola Wielkiego (Charlemagne) do Hiszpanii przeciw Saracenom, podczas której w bitwie w wąwozie Ronsewal ginie legendarny bohater Roland. "Dzieje Tristana i Izoldy" to...

"Dzieje Tristana i Izoldy" to najpiękniejsza, najbardziej wzruszająca i tragiczna opowieść o miłości, jaką zna literatura światowa.
Oba utwory przenoszące nas w odległe epoki nie przestają do dziś zachwycać dojrzałością techniki pisarskiej, artyzmem opisu, głębią i prawdą.

źródło opisu: Towarzystwo Upowszechniania Czytelnictwa, 1996

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Shirsha | 2018-01-27
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Opinia tylko dla "Dziejów Tristana i Izoldy", czyli magicznej opowieści, w której dzieje się tak wiele, że nie sposób skupić się na jednym tylko wątku tej historii. Polecam!

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)

Dla fanów dawnej literatury francuskiej. Uważam, że warte uwagi. :)

Motyl | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Dzieje Tristana I Izolda - piękna książka, skłaniająca do refleksji. Pieśń o Rolandzie - czyta się wolniej, bo też jest więcej suchych faktów, odwołań do historii. Choć też nie trzyma się sztywno tej wiedzy historycznej, jest trochę finezji. Podczas czytania Dziejów Tristana... nie mogłam się oprzeć, aby rozmyślac: A co by się stało, gdyby zrobili inaczej...? Dużo fantazji u autora, piękna baśń. Polecam.