Bajki, które leczą. Część 1

Okładka książki Bajki, które leczą. Część 1
Doris Brett Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki
poradniki
Annie Stories. A special kind of storytelling
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2003-01-01
2003-01-01
Małgorzata Trzebiatowska
bajki poradnik

Bajkoterapia od dawno mnie interesuje. Doris Brett to bardzo pomysłowa autorka. Napisała i opublikowała opowiadania terapeutyczne dla swojej córki. Muszę przyznać, że ta książka była dla mnie wielką inspiracją. Nie podoba mi się tylko tłumaczenie tytułu. Lepiej brzmiałoby: "Opowiadania terapeutyczne".

1964

Lektura dla tych, którzy chcą pomóc dzieciom w radzeniu sobie z sytuacjami trudnymi. Zamieszczone w niej teksty mogą stanowić punkt wyjścia do rozmowy lub inspirować do tworzenia własnych opowieści. Myślę, że mogą być wykorzystywane nie tylko jako bajki terapeutyczne, ale też opowieści pomocne w rozwijaniu kompetencji społeczno-emocjonalnych dzieci.

Książka dla rodziców, dla pedagogów oraz dla wszystkich, którzy mają styczność dziećmi. Znajdziemy w niej bajki, które pozwolą nam zniwelować strach dziecka przed różnymi rzeczami - po prostu takie, które leczą :)

• Psychologia
  • Psychologia, pedagogika, socjologia, filozofia