Milutek

Truelove
83-10-10991-1
miłość, pies
jagarkar

Milutek to sympatyczny pies, którego właściciele właśnie sprawili sobie dzidziusia. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Podjąć natychmiastowe działanie w celu skupienia na sobie uwagi właścicieli....

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Ksiegarnia, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

aniaszew | 2015-05-18
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 18 maja 2015

Książka dla malutkich dzieci,mało tekstu, dużo kolorowych obrazków. W zasadzie można bardziej opowiadać niż czytać tą książeczkę.

Basia | 2013-05-04

Niby zwyczajna bajeczka dla dzieci, a zawiera w sobie, to co najważniejsze. Wspaniałe studium zachowań ludzkich i zwierzęcych, bezgraniczne przywiązanie czworonoga do człowieka, ekscytacja miłością, łamiące serce odczucie odrzucenia, pogodzenie z losem i wyruszenie w świat, zejście na zakazaną ścieżkę i wreszcie powrót na łono rodziny. To bajka, która nie mówi dosłownie o psie, trzeba wyszukać w niej sensu, ma głębszy przekaz. Wspomina o miłości i akceptacji członka rodziny, pies może być starszym rodzeństwem, które odrzucone przez rodziców ucieka na złą drogę, aby powrócić i wreszcie doczekać się tęsknoty za swoją osobą, swojej porcji uwagi, odświeżenia uczucia, ocalenia od zapomnienia, wyparcia rutyny. Tutaj pies wraca z innymi psami-kolegami, czyli niedosłownie wraca z bagażem doświadczeń, lub zmianami jakie w nim zaszły, dosłownie może oznaczać to, że miłość do bliźnich i przyjaźń znajdzie się wszędzie, ważne jest...

Agata | 2013-01-12

genialne. mój synek uwielbia, był taki czas, że kazał to sobie czytać w kółko, codziennie. i wcale mnie to nie męczyło:)

Anna Janczyszyn | 2016-08-02
Przeczytana: 03 sierpnia 2016