Ryms, nr 18 / 2012

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
czasopisma
Róża_Bzowa

Spis treści SEDNO Monika Graban-Pomirska – Od Sherlocka do Czarnego Maćka. Krótka historia powieści kryminalnej dla dzieci i młodzieży Kasia Warpas – Osobliwy gość Rymsa: Edward Gorey (1925 – 2000) Szymon Kloska – Strach ma małe oczy Rafał Kleśta-Nawrocki – Dzieci kontra dorośli, dziewczyny kontra chłopcy: Agencja detektywistyczna recenzje-sedno: Magda Świtała: "Jakubek i brzoskwinia...

Spis treści
SEDNO

Kasia Warpas – Osobliwy gość Rymsa: Edward Gorey (1925 – 2000)

Szymon Kloska – Strach ma małe oczy

recenzje-sedno:

Magda Świtała: "Jakubek i brzoskwinia olbrzymka", "Dziwna Emily. Tajna Księga Dziwów", "Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children"
Aleksandra Motyka: "Detektyw Kefirek na tropie kościotrupa", "Nigdziebądź", "The Incorrigible Children of Ashton Place, Book 1, 2, 3"
Ewa Skibińska - "Latający detektyw" i "Detektyw na pustyni", "Morderstwo na mokradłach", "Opowieści tajemnicze i szalone" E.A. Poe

W CZTERY OCZY

Bać się należy - Krystyna Romanowska rozmawia z prof. Grzegorzem Leszczyńskim, literaturoznawcą z UW

MISTRZOWIE

Jacek Friedrich - Groza czai się w niezwyczajnie przedstawionej zwyczajności. O niektórych ilustracjach Andrzeja Strumiłły

MŁODZI ZDOLNI

Dominik Kowalczyk

ANTYKWARIAT

Janusz Pawlak - Mruczek z Noblem (o książce „Mruczek w butach” Adama Włodka, ilustr. Wisława Szymborska)

OBCE STRONY

Monika Obuchow - Sendak od kuchni

CO W TRAWIE PISZCZY

Małgorzata Cackowska – Ula i książki - pamiętnik cz. 9

PATRONATY

Paweł Jasnowski: "Baltic, pies, który płynął na krze", "Życie pod psem według Artura Schopenhauera",
Magda Świtała: "Dobry potwór nie jest zły",
Ewa Skibińska: "Psia kupa", "Po drugiej stronie okna. Opowieść o Korczaku" (Buka), "Skrzydła nad Delft", "To nie jest książka", "Gelsomino", "Spacer", "Kłopot", "Czarna książka kolorów", "Przygody Małego Wodnika", "Mały Duszek Wierciuszek", "Czarne życie".

RECENZJE:

Ewa Skibińska - "Tsatsiki i miłość", "Brud", seria "Kapitan Nauka", "Bezsenność Jutki", "Cyrk", "Orzechowy łasuch", "Dziwny przypadek papierowego Yody", "Kraków dla młodych podróżników", "Tajemnica Abigel",
Magda Świtała - "Asy z naszej klasy",
Łucja Abalar - "2065. Zatopione miasto",
Ania Mieszała - "O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka".

źródło opisu: http://ryms.pl/wydarzenie_szczegoly/1998/index.html

źródło okładki: http://ryms.pl/wydarzenie_szczegoly/1998/index.html

• Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Nigdy więcej
  • Córeczki
  • PS Kocham Cię na zawsze
  • Wilczerka
  • Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

7,79 (24 ocen i opinii)
Wilczerka
Katherine Rundell

8,33 (3 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

8 (1 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!