Raj pośrodku piekła

Wydawnictwo: Zwierciadło
Versatile

Książka opowiada niezwykłą historię Alice Herz-Sommer, która wraz z dzieckiem i mężem trafiła w 1943 do obozu koncentracyjnego w Terezinie, z którego miała trafić w dalszą drogę – do Auschwitz. Udało jej się uniknąć takiego losu dzięki muzycznemu talentowi i razem z synkiem przeżyła wojnę. Niestety podobne szczęście nie spotkało jej męża; zginął w obozie w Dachau. Książka Melissy Muller i Reinharda Piechockiego to nie tylko wstrząsające świadectwo Holocaustu. To również opowieść o barwnym życiu w Pradze w latach 20. ubiegłego wieku.

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/raj-posrodku-piekla_p12387676.html

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/raj-posrodku-piekla_p12387676.html

Ziutka | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Spodziewałam się, że będzie tu więcej opisów życia i warunków panujących w obozie koncentracyjnym. Zamiast tego dostałam dokładne analizy utworów muzycznych, które momentami były dla mnie nużące. Jest to jednak pełna ciepła opowieść, którą warto mieć w swojej biblioteczce.

Juta | 2014-08-10
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Ta książka jest pełna miłości, choć opisuje smutne czasy. Takie odniosłam wrażenie po przeczytaniu jej. Muzyka, która jest wszechobecna w całym życiu głównej bohaterki przenika na czytającego, momentami wprawiając go w błogi nastrój. Z pewnością godna polecenia!

To nie jest opowieść o jednej kobiecie. To nie jest opowieść o kobiecie, której cierpienia symbolizują naród żydowski.
To jest opowieść o kobiecie, która przez całe życie była optymistką i dzięki której świat stawał się piękniejszy dla innych ludzi.
Rewelacja, polecam.
Dłuższa recenzja ukazała się tutaj: --> http://czechozydek.wordpress.com/2013/07/10/melissa-muller-reinhard-piechocki-raj-posrodku-piekla/

ewelka | 2013-01-06
Przeczytana: 2013 rok

ksiazka ciekawa, skupia sie nie tylko na opisie zycia w obozie koncentracyjnym, ale rowniez, albo przede wszystkim na zyciu artystycznym bohaterki w Pradze przed wojna, a po wojnie w Izraelu i Wielkiej Brytanii. Opisow z okresu zycia w Theresienstadt jest stosunkowo malo, jak dla mnie, za malo. Jakby nie patrzec bohaterka miala duzo szczescia, i tylko dlatego, ze byla znana pianistka udalo jej sie przezyc. Inni, zwykli niczym nie wyrozniajacy sie ludzie nie mieli tyle szczescia. Mimo wszystko polecam przeczytac.