Od papirusu do bibliobusu. Książka o książce

historia
Łukasz Kuć

Nie znalazłem zdania lepszego i myśli prostszej a piękniejszej na rozpoczęcie tej książki o książce. Książka czeka na Ciebie... Nie rozglądaj się, Czytelniku, nie myśl, że słowa te dotyczą innych. To właśnie na Ciebie czeka książka czeka. Czyś młody, czy stary, czy masz już za sobą duże doświadczenie czytelnicze, czy dopiero stawiasz pierwsze nieśmiałe i zdumione kroki w świecie książek -...

Książka czeka na Ciebie...
Nie rozglądaj się, Czytelniku, nie myśl, że słowa te dotyczą innych. To właśnie na Ciebie czeka książka czeka. Czyś młody, czy stary, czy masz już za sobą duże doświadczenie czytelnicze, czy dopiero stawiasz pierwsze nieśmiałe i zdumione kroki w świecie książek - otacza Cię to czekanie, spokojne, cierpliwe, wieczne.

(fragment książki)

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1966
Łukasz Kuć | 2012-10-03
Przeczytana: 25 września 2012

Książka ciekawa, nawet dowcipna. Autor lekkim językiem objaśnia wszystko to, co na temat książki trzeba wiedzieć. Jedyny mankament to data wydania, no i padające dość często zdania typu: "kapitaliści są największymi wrogami książki" itp.