Dobry i piękny Bóg. Pokochać Boga, jakiego znał Jezus

9788361989950
religia, Bóg, wiara,
religia
Dariusz Okoń

„Bóg oczekuje, że będę się bardziej starać”. „Bóg błogosławi mi, kiedy dobrze czynię, i karze mnie, kiedy grzeszę”, „Bóg jest na mnie zły”. Wszyscy mamy jakieś wyobrażenia co do tego, w jaki sposób Bóg działa w naszym życiu i co właściwie o nas myśli. Niektóre z nich są w nas tak głęboko zakorzenione, że już się nie zastanawiamy nad tym, czy przypadkiem nie są fałszywe. Tymc­zasem, jak...

Wszyscy mamy jakieś wyobrażenia co do tego, w jaki sposób Bóg działa w naszym życiu i co właściwie o nas myśli. Niektóre z nich są w nas tak głęboko zakorzenione, że już się nie zastanawiamy nad tym, czy przypadkiem nie są fałszywe. Tymc­zasem, jak udowadnia James Bryan Smith, te wyobrażenia mają wpływ nie tylko na to, kim jesteśmy, ale też to, w jaki sposób żyjemy na co dzień.
Książka Dobry i piękny Bóg oferuje nowe, świeże spojrzenie na obraz Boga, który przedstawia sam Jezus, opisując swojego Ojca. Czas zmierzyć się z lękami, które nie pozwalają nam zbliżyć się do Boga, i stanąć w prawdzie, płynącej z pełnych mocy słów Pis­ma Świętego. Czas poznać dobrego i wspaniałego Boga, którego miłość nie zna granic.

źródło opisu: Esprit, 2012.

źródło okładki: www.esprit.com.pl

spacer_biedronki | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, E - book
Przeczytana: 15 lipca 2014

Bóg oczami Jezusa. Nie ma nic ze strasznego brodacza o jakim nam czasem opowiadano. I nie jest też puchatym miśkiem, który na wszystko przymyka oko i jest git. To Mądrość i Miłosierdzie, które brzydzi się grzechem, ale nie człowiekiem. Do przetrawienia ponownie.

Abigail | 2013-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2013

Książka „Dobry i piękny Bóg” wydana jest starannie i ze smakiem. Okładka przykuwa wzrok prześliczną reprodukcją obrazu Quentina Massysa „Cristo Salvator Mundi”. A co kryje się w środku?

J. B. Smith z wielką pasją przekonuje nas abyśmy porzucili fałszywe wyobrażenia o Bogu. Żyjemy w świecie, w którym wartość człowieka mierzy się jego osiągnięciami i sukcesami; Wartość jednostki wyznacza jej produktywność i wydajność, dlatego mamy tendencję aby myśleć, że Bóg ocenia nas tak samo. Dla niektórych ludzi jest to wygodne myślenie, ponieważ daje nam możliwość kontroli. Tymczasem, jak twierdzi autor, Bóg kocha nas bezwarunkowo i za darmo.

Ale jest też druga strona medalu: dla pewnych osób Boża bezwarunkowa miłość i akceptacja równa się przymykaniu oko na wszelki grzech. Uważają oni, jak to opisał autor w sugestywnych metaforach, że Bóg jest „dobroczynnym duszkiem” akceptującym każdą ludzką zachciankę, każde zachowanie. Ci ludzie chcieliby mieć „pluszowego Boga”, który nie stawiałby im...

„Czas poznać dobrego i pięknego Boga, którego miłość nie zna granic.”*
Nie tak dawno temu rozpoczęliśmy Rok Wiary. To bardzo dobry okres by tę naszą wiarę pogłębić. Dobra lektura to jeden z wielu świetnych pomysłów, które mogą pomóc nam przybliżyć się do Boga. Dziś polecę wam książkę Jamesa Bryana Smitha. Książka „Dobry i piękny Bóg” została podzielona na dziewięć rozdziałów (Czego szukasz?, Bóg jest dobry, Bóg jest godny zaufania, Bóg jest szczodry, Bóg jest miłością, Bóg jest święty, Bóg składa ofiarę z samego siebie, Bóg przemienia, Jak się robi ogórki kiszone?). Każdy z nich zawiera „trening duszy”.

Na początku książki autor przygotowuje nas do tego, jak właściwie powinniśmy korzystać z jego dzieła. Znajdziemy tutaj takie informacje jak podkreślenie, że do pełnego skorzystania z książki będzie nam potrzebny czysty notes i długopis, które pozwolą nam na wykonywanie ćwiczeń znajdujących się na końcu każdego rozdziału. Autor podkreśla, że dokładne czytanie rozdziałów, wykonywanie...