Głupie i mądre pomysły na Boga

Tłumaczenie: Marek Maciołek
Wydawnictwo: W drodze
Stupid ways, smart ways to think about God
83-7033-273-0
religia
Pina2601

W tej książce, pełnej humoru i zaskakujących metafor, adresowanej głównie do ludzi młodych, stawiających pierwsze kroki w wierze dojrzałej, autorzy przedstawiają szereg potocznych poglądów, pomysłów na Boga, które mogą niestety powstrzymać rozwój wiary. Do "głupich" pomysłów autorzy zaliczają m.in. traktowanie Boga jako kosmicznego chłopca na posyłki, jako ojca chrzestnego, generała, śmieciarza i mistrza ceremonii. W drugiej, "mądrej", części wychodzą od naukowych teorii powstania życia na ziemi, Pierwszej Przyczyny i Wielkiego Wybuchu, aby dojść do fascynującego odkrycia Boga osobistego, Boga będącego spełnieniem człowieka, Boga zawsze obecnego. Odkrycie to jednak jest dopiero początkiem prawdziwej przygody.

źródło okładki: poczytaj.pl

Pina2601 | 2012-09-18