Spider-man - Splątana sieć: Dżentelmeńska umowa

Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Cykl: Spider-Man - Splątana sieć (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Spider-man: Tangled web vol.2 Gentelmen's agreement
Marvel, Spider-Man
komiksy
Bastard

Ostatni tom z przygodami Spider-Mana. Charlie był policjantem, teraz jest taksówkarzem. Właśnie dowiedział się, że umiera na raka. Uratować go może operacja za pół miliona dolarów. Skąd wziąć takie pieniądze? Charlie zna również pewien sekret - wie kto skrywa się pod maską Człowieka Pająka. Taka informacja może być warta tyle pieniędzy. Tylko czy zdradzi człowieka, który nie zrobił mu nic złego?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

Hari_Seldon | 2017-11-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 listopada 2017

Ostatni wydany po polsku tom serii skupiającej się na postaciach pobocznych z komiksów o Spider-manie. Tym razem poznajemy tutaj taksówkarza, który w obliczu bardzo dramatycznej sytuacji postanawia wykorzystać informacje dotyczące Człowieka-Pająka…

Trochę zdziwiło mnie obsadzenie w głównej roli zupełnie nowej postaci, która nie pojawiła się w żadnym z wcześniejszych komiksów. Jednakże jest to całkiem dobry zabieg pozwalający czytelnik utożsamiać się z bohaterem – zwykłym człowiekiem w świecie superbohaterów, gdzie jednak codzienne problemy ciągle istnieją. W tak krótkim czasie na tyle dobrze przedstawiono protagonistę, że czytelnik może przejąć się jego losem i zrozumieć, czemu podejmuje taką, a nie inną decyzję. Szkoda jednak, że scenariusz w pewnym momencie skręca w inną stronę i dostajemy dosyć cukierkowe zakończenie. Osobiście wolałbym bardziej dramatyczny finał.

Za warstwę graficzną odpowiada tu Lee Weeks. Jego kreska jest bardzo przejrzysta i przyjemna dla oka. Nie bawi się...

QUEENfan | 2017-04-28
InnerSpirit | 2015-08-10