Zgłosuj na książki roku 2017

Hulk/Wolverine: Sześć godzin (Wydanie zbiorcze)

Tłumaczenie: Orkanaugorze
Cykl: Hulk/Wolverine (tom 1-4)
Wydawnictwo: Mandragora
5 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Hulk/Wolverine: Six hours
wolverine, hulk
komiksy
Bastard

Oprawione w twardą okładkę wydanie kolekcjonerskie czteroczęściowej serii pt. Hulk/Wolverine: 6 godzin. Tytułowi bohaterowie mają tylko 6 godzin na uratowanie życia chłopca, którego ukąsił jadowity wąż. Zadanie nie jest łatwe, bowiem akcja rozgrywa się w kanadyjskich lasach, wiele kilometrów od terenów zamieszkałych przez ludzi.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

Bastard | 2012-09-20
Przeczytana: 2008 rok

3/10 – SŁABA

Zagubieni w dziczy kanadyjskich lasów Wolverine i Hulk mają tylko sześć godzin, aby uratować kobietę i chłopca z rąk dwójki zdesperowanych narkotykowych dealerów. Wyścig z czasem trwa, ponieważ każda minuta zwłoki może decydować o życiu ukąszonego przez jadowitego węża młodzieńca.

Poczciwy Wolverine jest jedną z tych postaci z Universum Marvela, do których nadal czuję jakiś rodzaj nostalgicznej sympatii i chyba głównie dlatego (plus okładka autorstwa Simona Bisley’a) zdecydowałem się sięgnąć po ten komiks. Po przeczytaniu go doszedłem do wniosku, że to jedna z tych powieści obrazkowych, które przeznaczone są raczej dla czytelnika nastoletniego. Jako że ja nastolatkiem już dawno nie jestem, to i komiks ten mi się nie podobał. Jest to prosta historia z równie prostą oprawą graficzną, dopełnioną „cukierkową” paletą barw, która pasuje do Wolverine’a jak pięść do oka. Logan to postać niejednoznaczna i zdecydowanie korzystniej wygląda w mroczniejszej tonacji. W „Sześciu...

Chudi_X | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Jakie to było głupie. Wiem, że od komiksów z superbohaterami nie można za dużo wymagać, no ale jakieś standardy by wypadało zachować.

Wypadki komunikacyjne, z których raczej nikt nie powinien wyjść z życiem, dwóch bandziorów, handel narkotykami i zakładnicy (pani pilot rozbitego samolotu i chłopka ugryziony przez jadowitego węża, któremu nie zostało zbyt wiele życia [tytułowe "sześć godzin" od momentu ugryzienia]).

Dorzućmy do tego urocze kanadyjskie góry i Wolverinea z Bannerem/Hulkiem, którzy ruszają w pościg za bandziorami. Oczywiście, nie mogło zabraknąć jeszcze super złego i mrocznego łotra TM i bardzo wątpliwej metody ratunku ugryzionego chłopca.

bartix3 | 2017-09-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy