Zauroczenie

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
978-83-7805-234-0
Judyta

Czy przypadkowe sięgnięcie w księgarni, przez dwoje młodych ludzi, po tę samą książkę może odmienić życie młodego poety? Odkryć przed nim niezmierzone obszary miłości - młodzieńczej, żarliwej idealizującej, wznoszącej na wyżyny olśnienia i spychającej na dno czarnej rozpaczy? I do czego to doprowadzi? Opowieść o wielkim zauroczeniu, pierwszej gorącej namiętności, uniesieniach i rozczarowaniach zanurzona jest w codzienności i jednocześnie rozbłyskuje fajerwerkami prawdziwego uczucia.

źródło opisu: http://www.merlin.pl

źródło okładki: http://www.merlin.pl

awiola | 2012-10-26
Przeczytana: 26 października 2012

„Największy dar, jakim jest miłość, zamienia się w największe przekleństwo, gdy człowiek traci wolność. Bez wolności miłość umiera. Bez wolności człowiek przestaje być człowiekiem”

Do przeczytania tej książki, a raczej dłuższego opowiadania zachęcił mnie opis z okładki. Po lekturze próbowałam dowiedzieć się czegoś o autorze, jak to zawsze czynię. Niestety nie znalazłam żadnej nawet wzmianki o Robercie Rossie. Przypuszczam, że nie jest to prawdziwe imię i nazwisko, tylko pseudonim artystyczny.

Piotrek, poeta, student piątego roku filologii, podczas wizyty w księgarni „Tania książka” sięga po tytuł, po który wyciąga rękę również młoda dziewczyna. To przypadkowe spotkanie i zamiana zaledwie kilu słów sprawiają, że bohater chce odnaleźć za wszelką cenę piękną nieznajomą. Tymczasem w jego życiu niespodziewanie pojawia się koleżanka ze studiów Eliza, która ewidentnie go podrywa i daje do zrozumienia, że nie jest jej obojętny. Piotrek nie może jednak zapomnieć o dziewczynie z...

shczooreczek | 2013-05-09
Katarina | 2013-03-26