Zarządzanie sobą. Książka o działaniu, myśleniu i odczuwaniu

Wydawnictwo: Difin
9788372519573
rozwój osobisty
Marttyna

Trzy części książki są poświęcone kolejno działaniu, myśleniu i odczuwaniu. Każda z nich, jak i wszystkie razem, służą odkrywaniu samego siebie. A to w jakim celu? Żeby lepiej siebie rozumieć, aktywnie wykorzystywać swoje mocne strony, żyć świadomie zmierzając ku pełni życia, dostrzegać wartość tego, co indywidualne i głębiej czuć to, co wspólne.

źródło opisu: Difin, 2008

źródło okładki: http://ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=996

Herald | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Książka zawiera skondensowaną wiedze z zakresu technik myślenia i emocji, typów osobowości(co zostało nazwane talentami). Zawiera prawie wszystkie najbardziej przydatne zagadnienia z psychologii, z jakimi miałem do czynienia do tej pory. Dodatkowo książka jest przejrzyście skonstruowana. Praktycznie nie zawiera zbędnych informacji.

Można znaleźć w niej wiele blokad jakie sami zakładamy na własny umysł, hamując swoje dążenie do celu. Porusza kwestie nawyków, intuicji, stresu, uczenia się, koncentracji, kwestii biologicznych, zniekształceń myślenia, unikania bolesnych emocji, poczucia własnej wartości i wielu innych istotnych kwestii, bezpośrednio związanych z zarządzaniem sobą.

Jest to jedyna książka o zarządzaniu sobą godna uwagi jaką do tej pory czytałem. Być może dlatego, że inne bardziej skupiają się na samym zarządzaniu niż na kwestiach bardziej istotny, a wydawałoby się nie związanych z zarządzaniem sobą.

Olinka | 2013-02-11
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2012 rok

Książka pozwala zajrzeć wgłąb siebie, przeanalizować swoje cechy, poznać mocne i słabe strony. Ta książka dała mi impuls do działania, mimo, że trzeba ją czytać ze skupieniem.Zdecydowanie polecam!

milijon | 2016-03-25
Na półkach: 2016