Alfabet podróżnika

Wydawnictwo: Wydawnictwo LTW
978-83-7565-237-6
podróże, Irlandia, Hawaje
Rever

Alfabet podróżnika to pokłosie przygód przeżytych na całym świecie podczas licznych podróży. Jak wygląda najgorszy hotel świata? Czy jajko da się ugotować w gejzerze? Dlaczego nie warto jechać na Hawaje? Jak stać się posiadaczem arbuza na pokładzie kolei transsyberyjskiej? I wreszcie - do czego może prowadzić nieporozumienie w najstarszym browarze Irlandii? Na te i inne pytania Czytelnik znajdzie odpowiedź w najnowszej książce Tomasza Cyrola - autora bestsellerowego "Transsibem nad Bajkał".

źródło opisu: http://www.ltw.com.pl/

źródło okładki: http://www.ltw.com.pl/

LifeOnMars | 2017-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Zmarnować taki potencjał... Autor odbył tyle podróży, tyle ciekawych rzeczy go spotkało, tyle pięknych miejsc zobaczył. Na tej podstawie można by napisać naprawdę świetną książkę. A powstał Alfabet podróżnika. Cóż... Po przeczytaniu stwierdzam, że ulubionym zajęciem Autora jest narzekanie. Narzeka wszędzie i na wszystko. Przykłady? Proszę bardzo.
- pojechał na najpopularniejszą plażę w turystycznej dzielnicy Hawajów i narzeka, że dużo ludzi;
- poszedł więc nad basen hotelowy. I tam nie pasuje mu to, że nie ma ludzi i jest nudno;
- pojechał do lasów deszczowych i narzeka, że tam naprawdę pada deszcz;
- nie lata LOTem, bo stewardessy są stare i brzydkie (tu już mi się podniosło ciśnienie), a on sam przecież jest młodym bogiem, prawda?
Wymieniać można by więcej, lecz wolę odłożyć tę książkę i cieszyć się z tego, że więcej jej nie zobaczę. Bo przy każdym rozdzialiku nóż w kieszeni mi się otwierał.

A, i książka nosi zły tytuł, ponieważ Autor nie jest podróżnikiem, lecz turystą (por....

Klaudia | 2017-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 listopada 2017

Zdecydowanie najgorsza książka podróżnicza, jaką czytałam.
Na początku chciałabym sprostować jedną sprawę. Autor nie jest podróżnikiem, tylko turystą. Ogromna różnica. Co więcej, nie tylko turystą, ale też najgorszym jego przykładem. Na wszystko narzeka, nic go nie cieszy; a to było za ciepło, a to znowu w lesie DESZCZOWYM padało, a to za pochmurno, a to obsługująca go stewardesa była brzydka, itd. Wymieniać można w nieskończoność. Po co taki człowiek w ogóle podróżuje? Czyż nie byłby szczęśliwszy zostając w domu?
Dodatkowo jest reporterem, a nagminne używa zwrotu "w każdym bądź razie". Ani w tym żadnej logiki, ani sensu. Po prostu irytuje.
Z treści osoba znająca geografię na poziomie chociażby gimnazjum niczego nie wyciągnie. Zwykła strata czasu.
Jedyne plusy jakie jestem w stanie znaleźć w tej książce to stosunkowo niewielka ilość stron i kilka nawet ładnych zdjęć. To chyba jednak trochę za mało, na przynajmniej dwie gwiazdki.

alison2 | 2013-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Lato to okres, gdy wyjątkowo chętnie snujemy plany o podróżach. Jedni preferują wylegiwanie się na plaży, inni wolą odkrywać nowe zakątki świata. Jeśli jednak letnia przygoda nie jest możliwa, można spróbować zastąpić ją dobrą lekturą z półki podróżniczej. Obecnie na rynku znajdziemy dość bogatą ofertę książek podróżniczych autorstwa polskich prominentów. Ja jednak skusiłam się na niewielką książeczkę mniej znanego pasjonaty podróży.

Tomasza Cyrol z wykształcenia jest prawnikiem. Po lekturze jego książki mogę chyba dodać, że pasję podróżowania przejął po rodzicach, którzy od wypraw (prawdopodobnie nieco mniej ekstrymalnych) też nie stronią, a i podróże syna chętnie wspierają. Ten liczący sobie 30 lat mężczyzna zdążył już zobaczyć wiele niesamowitych krajów, choćby Kubę, Japonię, Kenię czy Islandię.

Biorąc pod uwagę bogate doświadczenia autora, zakładałam, że "Alfabet podróżnika" będzie książką, zawierającą szereg przydatnych, ale i zabawnych informacji dla osoby planującej...

Beate | 2013-03-17
Przeczytana: 2012 rok

Podróże Tomasza Cyrola po różnych krajach, krótkie przygody.

nika19891 | 2014-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2014