Żywoty świętych w arcydziełach malarstwa

Wydawnictwo: Świat Książki
La vie des saints à travers 100 chefs d'oeuvre de la peinture
978-83-247-1231-1
albumy
Róża_Bzowa

Świeci, czynione przez nich cuda, a często także ich męczeńska śmierć przyciągały od wieków uwagę artystów. Piękno arcydzieł, dla których były inspiracją, odkrywa na nowo ta książka. Kościół, jego historia, przepych i dramaty zawsze stanowiły skarbnicę tematów dla artystów. Niezwykłe dzieje świętych opowiadali na swych płótnach tacy mistrzowie jak Bosch, Dürer, Cranach, Caravaggio, Tintoretto...

Kościół, jego historia, przepych i dramaty zawsze stanowiły skarbnicę tematów dla artystów. Niezwykłe dzieje świętych opowiadali na swych płótnach tacy mistrzowie jak Bosch, Dürer, Cranach, Caravaggio, Tintoretto czy Goya. Sto wielkich arcydzieł malarstwa, reprodukowanych w albumie wraz z ciekawymi opisami, przedstawia nie tylko m.in. ukrzyżowanie św. Piotra i nauczanie św. Pawła, ale także chrystianizację Europy, powstawanie i rozwój zakonów czy prześladowania chrześcijan.

źródło opisu: Świat Książki, 2008

źródło okładki: scan