CZYNGIS-CHAN ZDOBYWCA ŚWIATA

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-10898-1
Marthuska

Książka jest biografią jednego z najsłynniejszych zdobywców wszechczasów - Czyngis-Chana. Wodza, który potrafił zjednoczyć skłócone plemiona Wielkiego Stepu mongolskiego i pokierować w stronę podbojów i zwycięstw. Pokonał Chiny, podbił kraje Środkowego Wschodu, dotarł do Europy i nad Kałką rozbił wojska książąt ruskich. Bezwzględny morderca i łupieżca, a zarazem sprawny organizator i utalentowany dowódca. Jego imię budziło postrach w Europie, ale dla Mongołów do dziś pozostaje bohaterem narodowym.

Przeczytana: maj 2010

Jako fan Czyngis Chana pewnie jestem nieobiektywny w ocenie tej książki. Nie mniej jednek dla mnie jest ona fascynująca, gdyż opisuje to jak młody Mongoł, który ledwo uszedł z życiem przez kolejne 50 lat stworzył od zera największe imperium na Ziemi.
Imperium niezwykle innowacyjne w kwestii zarządzania i wojskowości, ale stworzone bezlitosną siłą i w drodze eksterminacji wielu ludów.
Warto znać tą historię.

Stanisław Pawelski | 2017-06-29