Z Schulza czy Almodovara? Kultura i historia w tekstach Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rock. Konteksty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: GAD Records
978-83-61637-17-2
muzyka
Agnieszka

Niezbyt często zdarza się, żeby autor rockowych piosenek tak zręcznie żonglował odniesieniami i aluzjami do postaci literackich, filmów czy historii. Grabaż opanował tę sztukę do perfekcji, wplatając w swoje teksty dziesiątki mniejszych i większych ukłonów w stronę wyrobionego odbiorcy. Artur Jabłoński nie tylko zebrał owe aluzje, ale szeroko opisał ich znaczenie w poszczególnych utworach, umożliwiając czytelnikowi wgląd w fascynujący świat twórczości artysty. To książka, którą powinni zainteresować się maturzyści, studenci oraz – czy może przede wszystkim – fani zespołów Pidżama Porno i Strachy na Lachy.

To kolejna, piąta już pozycja serii „Rock. Konteksty”. To cykl książek, w których muzyka rockowa opisywana jest z różnych, nierzadko zaskakujących perspektyw. Do tej pory ukazały się m.in. analizy tekstów polskich muzyków rockowych z lat 80. i 90. XX wieku („Oczami rockmana” pióra Marcina Dysia) czy kompleksowy opis polskiej sceny rockowej na początku lat 80. (Marcin Gajewski, „Rockiem na całe zło”). W przygotowaniu kolejne pozycje, w tym nowa edycja szkiców Andrzeja Dorobka, zebranych w książce „Rock. Problemy, sylwetki, konteksty”.

źródło opisu: http://gadrecords.pl

źródło okładki: http://gadrecords.pl/ksiazki/z-schulza-czy-almodovara/