Enigma - Klucz do tajemic, nr 4/2012

Wydawnictwo: Amconex
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czasopisma
Wkp

Czy dwa mózgi można złączyć w jeden; czy sławni kompozytorzy mogą tworzyć muzykę także po śmierci; czy ćwiczenia jogi są źródłem nieśmiertelności; Santiago de Compostela – miejsce cudów i cel pielgrzymów; czy w najbliższej przyszłości uda się zasiedlić Marsa; co stało się z samolotem, który 11.09.2001 r. uderzył w Pentagon; czy Michał Anioł zostawił tajne szyfry w Kaplicy Sykstyńskiej; dokąd szczurołap z Hameln zabrał 130 dzieci; czy Thor Heyerdahl udowodnił, że Polinezyjczycy pochodzą z Ameryki; dlaczego zamachy na Adolfa Hitlera nie udawały się.

źródło opisu: http://www.e-kiosk.pl/numer,23013,enigma

źródło okładki: http://www.e-kiosk.pl/numer,23013,enigma

• Nie mówcie, że nie mamy niczego
  • Ostatni Policjant
  • Zobowiązanie
  • Córka
  • Pasażerka
  • Dojrzałą poznam
Nie mówcie, że nie mamy niczego
Madeleine Thien

Skradzione godziny
Maria Solar

7,83 (6 ocen i opinii)
Ojciec
Jacek Dukaj , Wit Szostak , Michał Witkowski , Łukasz Orbitowski , Jakub Małecki , Ziemowit Szczerek , Andrzej Muszyński , Michał Cichy , Wojciech Engelking

7,8 (5 ocen i opinii)
Dopasowani
John Marrs

7,33 (3 ocen i opinii)
Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie
Gail Carson Levine

Jacek Melchior

8 (2 ocen i opinii)
Wkp | 2012-09-28
Na półkach: Czasopisma

Jeden z lepszych numerów pisma, a zasługa w tym nowej redaktor naczelnej, która postawiła na bardziej paranormalny charakter "Enigmy", z czym dotychczas różnie bywało. Wprawdzie trochę żal typowo naukowych analiz danych zagadnień (czego apogeum mieliśmy w poprzednim numerze), ale za to dostajemy jeszcze większą różnorodność i tak samo wysoką jakość tekstów i zdjęć jak dotychczas. A i artykułów w klimatach pozbawionych paranormalności też znajdzie się kilka.

Minusy? Są dwa: pismo nadal jest trudniej dostępne i drukarnia nie popisała się drażniąc na niektórych stronach oczy czytelników zaciekami z farby.

Nie mnie warto. chyba, że ktoś ma alergię na tematy nie dające się wyjaśnić za pomocą praw fizyki.

Blackey | 2017-03-27
Madzia Kerlisz | 2013-10-17