Tao związków miłosnych

Wydawnictwo: Rebis
837120258X
poradniki
fiona

Ray Grigg jest psychologiem i literaturoznawcą. Z taoizmem i filozofią zen zetknął się podczas studiów. Dzięki nim - jak sam mówi - udało mu się osiągnąć poczucie równowagi i doznawania pełni życia. Obecnie poświęca się literaturze oraz podróżowaniu. Tak jak ryba może polegać na wodzie, w której pływa - pisze autor Tao związków miłosnych - tak mężczyźni i kobiety mogą polegać na przyciąganiu...

Tak jak ryba może polegać na wodzie, w której pływa - pisze autor Tao związków miłosnych - tak mężczyźni i kobiety mogą polegać na przyciąganiu się płci, które pozwala im wniknąć nawzajem w głąb tao. Wzrastająca świadomość głębi i zakresu seksualności wzmaga również świadomosć cielesną, dzięki czemu energie ciała i umysłu mogą się wzajemnie wzmacniać. Wraz z zaistnieniem tej równowagi otwiera się możność pełnego doświadczenia jedności.

źródło opisu: Rebis, 2002

źródło okładki: google

MsAdorable | 2014-01-26

Bardzo ciekawa, nieprzeciętna książka. W dłuższej analizie może dać podstawę dla zrozumienia "związku" w innej przestrzeni. Bardziej duchowej. Kiedy pomiędzy mężczyzną a kobietą pojawia się TAO, jest ono jak wschód słońca o poranku. :) Zachęcam do przeczytania sympatyków wschodnich filozofii.

Mandragon | 2015-01-26
| 2014-11-21